מחשבות ותובנות

1 ביוני 2024

חמש תובנות מהטיול לפראג

טיול זוגי לעיר מגניבה באירופה (ופראג סופר מגניבה) זה הטיפול הזוגי הכי טוב שיש. הגענו לטיול אחרי תקופה לא פשוטה ומורכבת בזוגיות של ריחוק והישרדות.

המשך קריאה
1 ביוני 2024

מחשבות

פעם ראשונה שיצאתי מהארץ מאז ה-7.10. זה פשוט לא ייאמן איזה חיים אחרים מתגלים במרחק שלוש שעות טיסה ועוד יותר מטורף להבין באיזה סיר לחץ חולני אנו חיים ביום יום.

המשך קריאה
1 ביוני 2024

מוות

כל כך הרבה מוות מקיף אותנו בימים הקשוחים הללו. אתמול נפטרו בטרם עת המוזיקאי והשחקן דן תורן והעיתונאית נעמי לויצקי, יהי זכרם ברוך והבוקר נפתח עם הבשורה המרה על מותם של שלושה חיילים ממטען.

המשך קריאה
28 בפברואר 2024

טראומה מכוננת

המעבר בין בית ספר יסודי לתיכון היה אחד המעברים היותר קשים שהיו לי בחיי. כל העולם המגונן שהיה התפוגג באבחה אחת ונכנסתי לעולם חדש, אחר, עם קודים לא מוכרים וברורים.

המשך קריאה
5 בפברואר 2024

ימים מוזרים

צילום: דיג'י גלי מרגלית. מרגיש לי שהכל קיצוני באקסטרים, אפילו מזג האויר. מצד אחד קיץ שנמשך כמעט עד פברואר ומצד שני פתאום חורף מטורף, גשם שלא פוסק לרגע כבר שבועיים וקררררר.

המשך קריאה
צילום: גלי מרגלית
15 בינואר 2024

קארמה

צילום: דיג'י גלי מרגלית. אני לא איש דתי, אבל מאוד מאמין בקארמה וחושב שאנשים שמפיצים רעל בעולם, זה חוזר אליהם באיזושהי דרך וכנ"ל הפוך, לגביי אנשים שמבאים טוב ואהבה.

המשך קריאה
15 בינואר 2024

מועקה

צילום: ליאת לומברוזו. הרבה זמן לא חשתי סוג כזה של מועקה בתוכי. גורל החטופים ושאר ענייני המדינה וגם כמה עניינים אישיים התיישבו לי בגרון, מסרבים להחליק. מנסה למצוא בתוכי כוחות.

המשך קריאה
7 בינואר 2024

חדר משלי

הגעתי לסן פרנסיסקו באוקטובר 1990 נדמה לי, שבועיים אחרי רעידת האדמה הגדולה שהיתה שם ומס' חודשים אחרי השחרור שלי מהצבא. ילד בן 21 שלא מבין כלום מהחיים שלו.

המשך קריאה
9 בדצמבר 2023

שנה מורכבת

כמו כולנו, גם עליי עברה שנה מאתגרת, כל מיני עניינים אישיים שלא כאן המקום לפרטם, לצד כל מה שעברנו ועדיין עוברים בגל מיני רמות. צילום: דניאלה קונטיני.

המשך קריאה
22 בנובמבר 2023

נתינה

נכנסתי היום למצב רוח מהורהר על עצמי ועל החיים שלי (דוגמא טובה אולי להרבה אנשים במצב דומה). גבר לא נורא צעיר, שכבר עבר וראה דבר אחד או שניים בחיים, חי בארץ סופר מורכבת עם בעיות חברתיות למכביר.

המשך קריאה
11 בנובמבר 2023

ריכוז

אני שם לב שמה שהכי נפגע לי מאז השביעי לאוקטובר הנורא, בנוסף לעצב הכבד וללילות טרופי שינה, זה יכולת הריכוז. אני מפוזר, מנסה כבר שבוע לסיים תיקונים לסקיצה שהייתי תופר ברגיל בשעתיים שלוש.

המשך קריאה
11 בנובמבר 2023

יום המזל שלי

הזה כנראה יום המזל שלי! קרו לי המון דברים טובים מהבוקר ואני ממש אסיר תודה על כך, לא מובן מאליו בכלל. זה החל עם ארבעה פידבקים מרגשים שהתנקזו באופן תמוה לאותו הבוקר.

המשך קריאה
27 באוקטובר 2023

למה לי פוליטיקה עכשיו?

צילום: ליאת לומברוזו. חברים אומרים לי, אל תכתוב פוליטיקה בפייסבוק והם צודקים, באמת משתדל להימנע, אבל זה הרבה מעבר לפוליטיקה. זה החיים שלנו. היום יום שלנו שנחרב לרסיסים.

המשך קריאה
30 בספטמבר 2023

חוסר

יש את הימים האלה שאני חש בחוסר, אפשר לקרוא לזה תוגה סתווית. האם זה מוגזם לצפות לקבל בתקופות כאלה תמיכה, אהבה, חיזוק מבחוץ? מחברים? בני משפחה? בני זוג? תמיכה שאולי תמלא קצת את החוסר הזה?

המשך קריאה
30 בספטמבר 2023

מתנה לחג

הענקתי לעצמי אתמול מתנה קטנה לשנה החדשה, סדנת התפתחות והעצמה אישית של יום אחד מרוכז ואינטנסיבי אצל מיכל זיו שהיתה במשך שנים המנחה המיתולוגית של ״הפורום של לדנמרק״.

המשך קריאה
16 בספטמבר 2023

שינויים

אתמול בשולחן החג היתה לנו שיחה מרתקת על התבגרות, גיל ושינויים. אני חווה על בשרי וגם רואה סביבי לא מעט חברים ומכרים שמגיעים לגיל מסויים ואומרים לעצמם…

המשך קריאה
21 בספטמבר 2023

אינטימיות

יש לנו, רוב בני האדם, מן תכונה פולנית כזו שקשה לנו להגיד דברים אינטימיים מחמיאים לאנשים הכי יקרים וקרובים אלינו בפניהם. יותר קל לנו לשבח אותם מאחורי הגב.

המשך קריאה
4 בספטמבר 2023

חדוות קריאה

יש לי וידוי כואב. בשנים האחרונות איבדתי לחלוטין את יכולת קריאת הספרים והייתי פעם ׳תולעת ספרים׳ רצינית. זה מבאס אותי רצח כי אין הנאה גדולה מצלילה לספר טוב וסוחף שמפעיל את הדמיון.

המשך קריאה
30 באוגוסט 2023

אישורים

טיול של כמעט חודש צפוף ואינטנסיבי מחוץ לבית, להרגלים ולשגרה, עם שתי מתבגרות בנות 17 כמעט ובת זוג, עימת אותי עם כל השדים שלי. אל המרקחה הזו תוסיפו גם אירוח ארוך, עניין לא פשוט בפני עצמו.

המשך קריאה
30 באוגוסט 2023

חמש תובנות מהטיול בארה״ב

אנשים אומרים לך בארץ: ״ארה״ב קורסת / שוקעת, סן פרנסיסקו מתפוררת״ וכו׳. הלוואי עלינו לשקוע ולהתפורר ככה. סן פרנסיסקו פורחת מתמיד. הכל חי, שוקק, יפה ומהמם. המסעדות מלאות, תיירים בכל פינה.

המשך קריאה
30 באוגוסט 2023

רשימות וחלומות

אתמול ישבנו במסעדה איטלקית מקסימה פה בפולהאם בלונדון וסוף סוף יכולנו להקשיב ולדבר באמת, באופן קצת שונה מהיום יום הלחוץ בארץ. דיברנו כמה מדהים היה עד כה החלק של הטיול בארה״ב.

המשך קריאה
30 באוגוסט 2023

חיבוק

צילום: רפאל בן משה. היה לי אתמול ערב מחורבן במיוחד, כולל עניין פיזי מבאס, תוצאה של ניקוי אבן (שיננית) נוראי. הייתי אתמול אצל מישהי חדשה שלא עשיתי אצלה עד היום טיפול.

המשך קריאה
25 ביולי 2023

למה אלדד?

אמא שלי סיפרה לי היום: ״נולדת פג בחודש שביעי, נתקעת עם הרגל ברחם ונקרעה לי הרחם. איבדתי המון דם ולקחו אותי לניתוח חירום. הייתי שבועיים בלי הכרה ורק אחרי שבועיים ראיתי אותך.

המשך קריאה
2 בספטמבר 2023

נדודי שינה

לא יודע מה קרה לי הלילה, לא מצליח להירדם, עניין די נדיר אצלי אז הראש בלופים של מחשבות על העידן המורכב שאנו חיים בו, על הרשתות החברתיות שהשתלטו על העולם, על הבינה המלאכותית ותוצאותיה.

המשך קריאה
4 באוגוסט 2023

דכדוך

אין צורך לדאוג, הכל בסדר גמור, לא קרה שום אסון, רק צירוף של המצב הכללי בארץ ומס' ענייני יומיום מבאסים שלא כאן המקום לפרטם. מה שחשוב לי לספר זה איך אני מתמודד עם זה.

המשך קריאה
25 ביולי 2023

פחד VS אהבה

תמיד כשאומרים שההפך מאהבה זה שנאה, אני מתקן ואומר שלדעתי זו הנחה מוטעית. ההפך מאהבה זה פחד! החלטתי לאחרונה, בהגיעי לשנתי ה-56, להתחיל לחיות בלי פחד, רק באהבה

המשך קריאה
25 ביולי 2023

שינויים

בלי קשר למצב במדינה שעושה לי המון מחשבות על מה זה בית, תרבות, שפה, שייכות, זמן, תנועה, מעגליות ועוד המון דברים מעניינים יותר ופחות, אני מרגיש שעובר עליי משהו שלא עבר עליי המון זמן.

המשך קריאה
15 במאי 2023

מקומות

מקומות בדומה למוזיקה, אוכל ואנשים, מחזירים אותנו בשניה אחת להוויה שלמה משמעותית שהיינו נתונים בה פיזית ונפשית, בתקופה שהיה לנו קשר תדיר לאותו מקום.

המשך קריאה
15 במאי 2023

פתאום זה מגיע

חשבתי על זה בדמדומי הבוקר, בדקות האלה של נים לא נים, שבחיים דוקא לקראת הסיטואציות הכי גדולות ודרמטיות שרובן ידועות מראש, אי אפשר להתכונן. לא משנה כמה נקרא ונחקור בעניין.

המשך קריאה
14 במאי 2023

העתיד

העתיד הוא פיקציה וזו עובדה. אין דבר כזה! הוא מתרחש רק בראש שלנו ובדרך כלל כל קשר בין התרחישים שיש לנו לגביו בראש לבין המציאות, מקרי בהחלט.

המשך קריאה