מחשבות ותובנות

30 בספטמבר 2023

חוסר

יש את הימים האלה שאני חש בחוסר, אפשר לקרוא לזה תוגה סתווית. האם זה מוגזם לצפות לקבל בתקופות כאלה תמיכה, אהבה, חיזוק מבחוץ? מחברים? בני משפחה? בני זוג? תמיכה שאולי תמלא קצת את החוסר הזה?

המשך קריאה
30 בספטמבר 2023

מתנה לחג

הענקתי לעצמי אתמול מתנה קטנה לשנה החדשה, סדנת התפתחות והעצמה אישית של יום אחד מרוכז ואינטנסיבי אצל מיכל זיו שהיתה במשך שנים המנחה המיתולוגית של ״הפורום של לדנמרק״.

המשך קריאה
16 בספטמבר 2023

שינויים

אתמול בשולחן החג היתה לנו שיחה מרתקת על התבגרות, גיל ושינויים. אני חווה על בשרי וגם רואה סביבי לא מעט חברים ומכרים שמגיעים לגיל מסויים ואומרים לעצמם…

המשך קריאה
21 בספטמבר 2023

אינטימיות

יש לנו, רוב בני האדם, מן תכונה פולנית כזו שקשה לנו להגיד דברים אינטימיים מחמיאים לאנשים הכי יקרים וקרובים אלינו בפניהם. יותר קל לנו לשבח אותם מאחורי הגב.

המשך קריאה
4 בספטמבר 2023

חדוות קריאה

יש לי וידוי כואב. בשנים האחרונות איבדתי לחלוטין את יכולת קריאת הספרים והייתי פעם ׳תולעת ספרים׳ רצינית. זה מבאס אותי רצח כי אין הנאה גדולה מצלילה לספר טוב וסוחף שמפעיל את הדמיון.

המשך קריאה
30 באוגוסט 2023

אישורים

טיול של כמעט חודש צפוף ואינטנסיבי מחוץ לבית, להרגלים ולשגרה, עם שתי מתבגרות בנות 17 כמעט ובת זוג, עימת אותי עם כל השדים שלי. אל המרקחה הזו תוסיפו גם אירוח ארוך, עניין לא פשוט בפני עצמו.

המשך קריאה
30 באוגוסט 2023

חמש תובנות מהטיול בארה״ב

אנשים אומרים לך בארץ: ״ארה״ב קורסת / שוקעת, סן פרנסיסקו מתפוררת״ וכו׳. הלוואי עלינו לשקוע ולהתפורר ככה. סן פרנסיסקו פורחת מתמיד. הכל חי, שוקק, יפה ומהמם. המסעדות מלאות, תיירים בכל פינה.

המשך קריאה
30 באוגוסט 2023

רשימות וחלומות

אתמול ישבנו במסעדה איטלקית מקסימה פה בפולהאם בלונדון וסוף סוף יכולנו להקשיב ולדבר באמת, באופן קצת שונה מהיום יום הלחוץ בארץ. דיברנו כמה מדהים היה עד כה החלק של הטיול בארה״ב.

המשך קריאה
30 באוגוסט 2023

חיבוק

היה לי אתמול ערב מחורבן במיוחד, כולל עניין פיזי מבאס, תוצאה של ניקוי אבן (שיננית) נוראי. הייתי אתמול אצל מישהי חדשה שלא עשיתי אצלה עד היום טיפול (אצל המטפלת הקבועה לא היו תורים).

המשך קריאה
2 בספטמבר 2023

מיקרוקוסמוס

חברים יקרים, רוצה לשתף אתכם בחוויה ממש טובה ומפתיעה שעברתי היום. זה החל היום לפני הצהריים כשאשתי היקרה שאלה אותי אם יש מצב שאצטרף אליה לקניות ב׳אושר עד׳, כי המקרר ממש ריק.

המשך קריאה
25 ביולי 2023

למה אלדד?

אמא שלי סיפרה לי היום: ״נולדת פג בחודש שביעי, נתקעת עם הרגל ברחם ונקרעה לי הרחם. איבדתי המון דם ולקחו אותי לניתוח חירום. הייתי שבועיים בלי הכרה ורק אחרי שבועיים ראיתי אותך.

המשך קריאה
2 בספטמבר 2023

נדודי שינה

לא יודע מה קרה לי הלילה, לא מצליח להירדם, עניין די נדיר אצלי אז הראש בלופים של מחשבות על העידן המורכב שאנו חיים בו, על הרשתות החברתיות שהשתלטו על העולם, על הבינה המלאכותית ותוצאותיה.

המשך קריאה
4 באוגוסט 2023

דכדוך

אין צורך לדאוג, הכל בסדר גמור, לא קרה שום אסון, רק צירוף של המצב הכללי בארץ ומס' ענייני יומיום מבאסים שלא כאן המקום לפרטם. מה שחשוב לי לספר זה איך אני מתמודד עם זה.

המשך קריאה
25 ביולי 2023

פחד VS אהבה

תמיד כשאומרים שההפך מאהבה זה שנאה, אני מתקן ואומר שלדעתי זו הנחה מוטעית. ההפך מאהבה זה פחד! החלטתי לאחרונה, בהגיעי לשנתי ה-56, להתחיל לחיות בלי פחד, רק באהבה

המשך קריאה
25 ביולי 2023

שינויים

בלי קשר למצב במדינה שעושה לי המון מחשבות על מה זה בית, תרבות, שפה, שייכות, זמן, תנועה, מעגליות ועוד המון דברים מעניינים יותר ופחות, אני מרגיש שעובר עליי משהו שלא עבר עליי המון זמן.

המשך קריאה
15 במאי 2023

מקומות

מקומות בדומה למוזיקה, אוכל ואנשים, מחזירים אותנו בשניה אחת להוויה שלמה משמעותית שהיינו נתונים בה פיזית ונפשית, בתקופה שהיה לנו קשר תדיר לאותו מקום.

המשך קריאה
15 במאי 2023

פתאום זה מגיע

חשבתי על זה בדמדומי הבוקר, בדקות האלה של נים לא נים, שבחיים דוקא לקראת הסיטואציות הכי גדולות ודרמטיות שרובן ידועות מראש, אי אפשר להתכונן. לא משנה כמה נקרא ונחקור בעניין.

המשך קריאה
14 במאי 2023

העתיד

העתיד הוא פיקציה וזו עובדה. אין דבר כזה! הוא מתרחש רק בראש שלנו ובדרך כלל כל קשר בין התרחישים שיש לנו לגביו בראש לבין המציאות, מקרי בהחלט.

המשך קריאה
27 באפריל 2023

חופשי, מוגשם ומאושר

פסטיבל יום ההולדת החל שלשום בבוקר בביקור אצל אמא שלי עם הילית והבנות, נמשך בערב עם הופעה חלומית של המוזיקאי דודי לוי בביתי עם 30 חברים מקסימים.

המשך קריאה
18 בפברואר 2023

המכאניקה של החיים

אתמול אחרי ההופעה הנפלאה של ארקדי דוכין בהיכל התרבות, הלכנו סיגלי ואני לשתות משהו ב״שופטים״, פאב שאני מאוד אוהב כבר 40 שנה, זה מטורף!

המשך קריאה
4 בפברואר 2023

תמימות

חשבתי על זה או יותר נכון נזכרתי שבילדות, כשהייתי פוגש ילד חדש שמוצא חן בעיניי, הייתי מיד ניגש אליו ומציע לו לבוא אליי. ככה סתם, ללא עכבות ותירוצים.

המשך קריאה
26 בינואר 2023

עכשיו בעצם טוב

יש לי המון תמונות טובות עם האשה היפה הזאת, הילית, בכמעט 20 שנות נישואינו, אבל זאת בהחלט אחת הטובות שצילם אתמול בכשרון רב Yuval Fish שפגשנו במקרה בהופעה של סי היימן.

המשך קריאה
26 בינואר 2023

כמה מילים על היש!

עמדתי הבוקר מול המראה ובמקום לחשוב על האין, המדינה והבלגן התחלתי לחשוב על כל מה שיש לי בחיי ויש המון! בראש וראשונה בריאות – תודה לאל חמסה חמסה.

המשך קריאה
19 בינואר 2023

לאן הולכים מכאן?

בזמן האחרון אני במצב רוח מהורהר וחייב להודות גם טיפה עגמומי על העידן שאנו חיים בו בכלל ובמדינה שלנו בפרט. יש תחושה של אובדן ערכים, חמלה וערבות הדדית במרחב הציבורי.

המשך קריאה
19 בינואר 2023

עשרים ומשהו

היתה שנה בחיים שלי, בגיל 29, שהייתי ברמן בפאב בפלורנטין שנקרא "פרוזאק". אחי אסף שהוא שף במקצועו (עושה עד היום אוכל טעים למות), פתח את הפאב עם ישי אמיר/

המשך קריאה
11 בינואר 2023

רגע קסום

אתמול יצאנו אשתי אני להליכת אחר צהריים לכאורה הכי שגרתית בשכונה, הליכה שמהר מאוד הפכה לרגע קסום ומיוחד עבור שנינו. שאלתי את עצמי מה הפך אותה לכזאת ואלה המסקנות:

המשך קריאה
11 בינואר 2023

טיול עם יהושבע בוברוביץ'

אמא שלי חגגה 89 לפני חודש ועכשיו מגיעה המתנה שעשינו לה: "טיול עם יהושבע" – סרטון שרקחה בכשרון רב אסתי רקח – מצלמת סיפורים.

המשך קריאה
6 בינואר 2023

מחשבות לשעת בוקר

יש לי חבר בשכונה שגר בניין לידי. בדרך כלל אנחנו רואים יחד כדורגל (מונדיאל, ליגת האלופות) ואתמול באופן חריג הלכנו בערב לדרינק. לכאורה אין שום עניין בידיעה הזו, אז למה אני מספר לכם את זה?

המשך קריאה
6 בינואר 2023

אבא

אתמול דברתי עם אישיות מאוד רצינית ובכירה לגביי אתר והוא היה סקרן לגביי הרקע שלי אז סיפרתי לו קצת על הוריי וזה מה שאמרתי על אבא שלי ז"ל: אבי ד״ר דב בוברוביץ׳ ז"ל גדל בצפון הישן של תל אביב,

המשך קריאה
24 בדצמבר 2022

אמנות ההקשבה

ישבתי אתמול לפגישת הכרות בגג ביתי עם מישהו שהציע לי להיפגש בקשר לשת״פ עסקי בנושא מסויים ואני תמיד אומר קודם כל כן ובא בראש פתוח.

המשך קריאה