אני והטרקטור (אבי בללי)

לפני 30 שנה חזרתי לארץ לאחר שנה בסן פרנסיסקו והדבר הראשון שעשיתי למחרת הגעתי, היתה לרוץ לחנות התקליטים הקרובה לביתי, 'שלושים ושלוש ושליש' ברח' סוקולוב בחולון.
"לא הייתי שנה בארץ, יצאו דברים מעניינים?", שאלתי את המוכר חסר נשימה.
"יצאו כמה דברים לא רעים, אבל לפני כמה ימים הגיע תקליט ממש מיוחד, ממליץ לך בחום להקשיב" לו", אמר והושיט לי את האלבום הראשון של 'נקמת הטרקטור'.
"יופי, לקחתי", אמרתי ויצאתי (יחד איתו רכשתי גם את ניק קייב – the good sun, שיצא באותו זמן בערך….2 אלבומים שאני מאוד מאוד אוהב עד היום).

יש קטע שאני אוהב מפעם לפעם לרכוש תקליטים בלי לשמוע ולהכיר קודם ואז לבוא הביתה ולגלות, אלמנט ההפתעה…אני זוכר שבאתי לחדר נעוריי בדירה של הוריי ושמתי את התקליט על הפטיפון ומהצליל הראשון נשמטה לי הלסת. הרגשתי שזה לא דומה לשום דבר אחר ששמעתי קודם בעברית.

מאותו רגע עקבתי באדיקות אחרי 'נקמת הטרקטור', כולל הופעות ברוקסן ולוגוס ואז הגורל זימן לי להיות ברמן בפאב 'פרוזק' שאחי פתח בפלורנטין עם שותף, המוזיקאי ישי אמיר, שהכניס כעבור כמה חודשים את אבי בללי כשותף לפאב. היו לנו שם לא מעט שיחות על מוזיקה.

לאחר שנסגר הפאב (בערך כעבור שנתיים), המשכתי לעקוב באהבה אחרי בללי והטרקטור. יום אחד, שנתיים-שלוש אחרי שהפכתי עצמאי אני מקבל אי-מייל משי, מתכנת שעבד איתי במעריב אינטרנט:
"תגיד אתה עוד בענייני עיצוב ואתרים"?
"בטח, אפילו נהייתי עצמאי".
"בא לך לעצב ולבנות אתר לאבי בללי".
"בררררררור…סתם מסקרנות מה לך ולו?".
"התחתנתי עם אחותו".

למחרת התקשרתי לבללי, נפגשנו (הקטע המטורף שהוא לא זכר אותי מהפאב) ונולד האתר הראשון שעשיתי למוזיקאי. מאז עשיתי לבללי עוד אתר (הנוכחי שלו) וכמובן אתר לנקמת הטרקטור (אתר די ישן שאני מאמין שנחדש בקרוב) כמובן שהפכנו חברים עם השנים, הרבה שיחות על מוזיקה, אמנות, ומה לא, אחד הקשרים המשמעותיים והכייפים שנקרו בחיי.

לקראת ההופעה היום (כמובן שאהיה שם) עיצבתי מחדש את הלוגו ללהקה וכמובן את עטיפת הסינגל 'תיבת נוח' שהקליטו לקראת ההופעה יחד עם ברי סחרוף.

תודה אבי על האמנות והמוזיקה המדהימה שאתה עושה יחד עם נקמת הטרקטור ולבד, על הפסקולים הנפלאים שלך לסרטים וסדרות, על מי שאתה כאמן, כאדם וכחבר. אוהב המון ❤️

וזה ההמלצה המופלאה שאבי נתן עליי בשיחה עם העיתונאית מזל טלבי למקומון 'מלאבס' (מבית שוקן) מתוך כתבה על האתרים שאני מעצב ובונה למוזיקאים ואמנים:

"אלדד הוא לא מעצב אתרים רגיל, אלא אומן בנשמתו. צלילים, תמונות, מילים מעוררים אותו וזה פתח אדיר לדיאלוג מעניין, מהיר ועמוק. הוא אדם שמבין עניין. אתה משמיע צליל, אומר משפט, מדבר על סרט שאתה אוהב ואתה רואה שהוא מבין ומתחבר לזה ומעביר אותו לעולם שלך.

מעבר לידע האין סופי, יש לו סקרנות ופתיחות לבוא, לשמוע את מה שאותו אדם, אומן, מבקש וזה שידוך אופטימלי. זה כמו ללכת לחייט שיתפור לך חליפה בהתאם למידות שלך. בהקשבה מלאה ובמסירות ובעיקר בפרפקציוניזם שאני מאוד אוהב. הוא יורד לפרטים מבלי להתעצל וסוגר את כל הפינות האפשריות מבלי לוותר ובלי להתעייף.

להכיר אנשים כאלה, זו מתנה שאתה מקבל בחיים. הוא מעצב נשמה בכל מובן המילה".

אבי בללי