אחים בדם

אחים לדעתי הוא אחד המרכיבים המהותיים בבניית האישיות של כל אדם, במיוחד בגילאים מוקדמים.

לא אגזים אם אגדיר את מערכת היחסים הקדומה הזו בין אחים כמגרש אימונים ראשוני לרכישת כל מיני סוגים של מיומנויות התנהגותיות בחיים…יכולת לנהל כל מיני סוגים של משאים ומתנים, סימון גבולות, הכלת תיסכולים, יכולת להתפשר, יכולת לחלוק וכמעט כל דבר אחר שחשוב במערכות יחסים בין אנשים.

כשאני חושב על זה, אחים (במידה כמובן ולא קורה משהו בלתי צפוי), חיים לצידנו על פי רוב הכי הרבה זמן. יותר מחברים, מההורים וגם מבני זוג וילדים. הם היחידים שמלווים אותנו בעצם כל החיים כמעט.

אני יכול להגיד בוודאות שמערכת היחסים שלי עם האחים שלי ומקומי בשלישייה הזו השפיע עמוקות על חיי בהמון מובנים.

מכיוון שאנו שלושה ואני הקטן הערצתי בילדותי המוקדמת את אחיי, יובל ואסף וכל מה שרציתי זה להרגיש שייך בשלישייה הזו. שייקחו אותי בחשבון.

הם בסה״כ מאוד אהבו אותי (כל אחד בדרכו) אבל פער גילים די גדול (אחי הגדול יובל מבוגר ממני בשבע שנים ואסף בארבע שנים) ואופי מאוד שונה, גרמו לי באופן טבעי כנראה להרגיש תמיד קצת אאוטסיידר בשלישייה הזו. כמובן שמצידם לא היתה שום כוונה מודעת שארגיש ככה.

התחושה הזו של האאוטסיידר הלכה איתי מאז לכל מקום ויותר מכך, באופן תת מודע חיפשתי תמיד (עד גיל מסויים כשהבנתי את התבנית) חברים שישחזרו את התחושה המסויימת הזו עם האחים שלי ומצד שני התחושה הזו גם דחפה אותי לחפש תמיד, כמעין פיצוי, חברים ובעצם הפכה אותי לאחד שיוצר די בקלות ובמהירות חברויות חדשות.

היום היחסים עם האחים שלי מעולים והמקום שלהם בחיי, כמו מערכת היחסים עצמה שלם וזורם, נטול משקעים. אני יודע שהם תמיד יהיו שם כשאצטרך אותם והידיעה הזו נעימה ונותנת לי המון כוח ובטחון בחיים.

אחי הגדול יובל חי למעלה משלושים שנה במורגה בארה״ב (עיירה ליד סן פרנסיסקו) ויש לו חברה מאוד מצליחה עם שני שותפים להשקעות נדל״ן. אחי אסף חי בחולון, שף במסעדה. שניהם נשואים עם ילדים.

בתמונות המצורפות אני ואחיי בטיול ילדות באילת ולפני ששלוש שנים בביקור אצל יובל בסן פרנסיסקו.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *