נושאי המגבעת, זוכרים?

להקה אדירה מהניינטיז בהנהגת אוהד פישוף, הרוח החיה, הסולן והכותב העיקרי. עוד היו חברים בלהקה (בגלגולה הראשון) אלון כהן – תופים, תמיר אלברט – גיטרות, ישי אדר – קלידים , קלידי באס, שירה.

בגילגול השני של הלהקה (שהוציאה בסה״כ 2 אלבומים) הצטרפו גם רם אוריון – גיטרות ואדם הורביץ – באס (במקום ישי אדר שפרש).

היום עשיתי לי בוקר וויניל של נושאי המגבעת וגרורותיה:

נושאי המגבעת – הקלטת.
האלבום של ההרכב המקורי שהיה קיים רוב השנים רק בקלטת שחברי ההרכב טענו תמיד שזה האלבום האותנטי והטוב של ההרכב ולא השני ולכאורה המסחרי יותר (כתוצאה מתכתיבי חברת התקליטים), בהפקת שלומי ברכה (לדעתי האישית והסובייקטיבית לגמריי, מדובר דוקא באלבום מעולה, מאסטרפיס).

נושאי המגבעת – מי רצח את אגנתה פאלסקוג
האלבום השני של ההרכב בהפקת שלומי ברכה ממשינה. לכאורה אלבום יותר מסחרי מהאלבום הראשון ועדיין מדובר באלבןם אינדי משובח ביותר. חרשתי עליו ימים ולילות בימיי הצעירים (ימי הלימודים באוניברסיטה). "הבא בתור הוא סוס', 'לייב אין בית שמש', 'אני טקסט פוליטי', 'מתנה לחג. מאסטרפיס!!!

הפה והטלפיים – תחת
הרכב צד של אוהד פישוף הסולן של נושאי המגבעת, רם אוריון – הגיטריסט של נושאי המגבעת ואסף גברון שהחליטו להוציא אלבום כל 6 שנים עד גיל 80, עם כמה חוקים:
בכל אלבום תהיה בסוף האלבום גירסת כיסוי לשיר ישראלי פטריוטי.
בכל שיר של ההרכב ישולבו צלילי אורגן קסיו האלבום הזה הוא החמישי של ההרכב וראה אור כפי שהתחייבו 24 שנים אחרי האלבום הראשון (שיצא ב-1989). מדובר בהרכב מופלא ומיוחד מאוד, ממליץ בחום להאזין.

רם אוריון – גרמנים באוגנדה
אלבום הסולו השלישי של גיטריסט נושאי המגבעת והפה והטלפיים ומפיק ונגן עם אינספור אמנים (ערן צור, עמיר לב, הילה רוח ורבים נוספים). אלבום נהדר ברוח והאנרגיות של להקת האם, ממליץ בחום.

2 thoughts on “נושאי המגבעת, זוכרים?

  1. כמדריך להקות רוק לשעבר , אני מצטער שלא הראתי לחניכים את הכתיבה של נושאי המגבעת, כתיבה לא מתפשרת ולא מתחשבנת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *