שלושים ליצחק קלפטר ז"ל

חוזר מאזכרת השלושים ליצחק קלפטר הענק. היה מרגש לראות את הקבר שעשו למוזיקאי המחונן והאדם הנפלא הזה. קבר מיוחד, מכובד, יפה וצנוע בדיוק כמוהו. זה היה מאוד מיוחד עבורי גם בגלל האהבה וההכרות האישית וגם כי אני מרגיש שיש לי איזה חלקיקון קטנטן בבחירת המקום היפה הזה שיצחק נטמן בו לעולמים ואסביר.

ביום שיצחק נפטר העליתי פוסט שנכתב מעמקי ליבי על ההכרות שלנו שנולדה מהראיון שעשיתי איתו בבלוג שלי וכמובן עיצוב ובניית האתר הרשמי שלו שנעשה באהבה והערכה עצומה לאיש ויצירתו. שני הדברים לא היו קורים ללא עזרתה האדיבה מאוד של לימור ביאו וגם ציינתי את זה בפוסט ההוא.בשנה שלאחר מכן הייתי קופץ אל יצחק מעת לעת והיו לנו לא מעט שיחות ליליות גלויות לב וכיפיות מאוד עבורי (אני מקווה שגם עבורו). הוא גם התארח אצלנו לארוחת ערב בלתי נשכחת עם לימור לפני מס' חודשים. מהר מאוד גם גילינו ששנינו מזל טלה וביום ההולדת הלפני אחרונה ישבתי עם יצחק ולימור ב'קוסם' ולאחר מכן בבית קפה ממול לחגוג לשנינו את יום ההולדת.

יום למחרת פרסום הפוסט, ביום שישי בבוקר התקשר אליי חבר שהיה איתי בעבר במעגל נטוורקינג עסקי ושאל אם אוכל לקשר אותו ללימור העוזרת של יצחק שכתבתי עליה בפוסט. כמובן שעניתי שאוכל ולפני שאני מפנה שאלתי למה ואז הוא הסביר שיש לו חבר טוב שבית הקברות האזרחי בראשון לציון "בשביל מנוחה נכונה" שייך לו ושנקברו שם בשנים האחרונות מודי בראון ואלונה טוראל (שאפילו עבדה לא מעט עם יצחק) והוא מאוד רוצה שגם יצחק ייטמן שם.

התקשרתי מייד ללימור, הסברתי לה במה מדובר ושלחתי לה את הטלפון שלו. לימור כמובן העבירה את המידע למשפחה וכבר באותו היום אחה"צ יצאה ההודעה שיצחק ייטמן בבית העלמין האזרחי "בשביל מנוחה נכונה" בראשון לציון. מקום שקט, יפה והכי ראוי למנוחת העולמים של המוזיקאי והאדם הענק הזה.

הייה שלום יצחק יקר, תודה על כל היהלומים שהשארת לנו פה בנדיבות! נתגעגע מאוד 💛
https://klepter.co.il