קסם גדול

יש בשוק המון ספרי הדרכה, קואצ'ינג, פסיכולוגיה חיובית וכו', אבל "קסם גדול" של אליזבט גילברט, (מחברת "לאכול, להתפלל, לאהוב") הוא משהו אחר. לטעמי ספר חובה, במיוחד עבור כל מי שרוצה לחיות חיים יצירתיים.

כל דף בספר מוריד כמה אסימונים והכל כתוב באופו זורם, מרתק וכייפי. כמו למשל המשפט הבא, שבאופן אישי אני חייב להודות שהרבה זמן לא הזדהיתי כל כך עם שורה כתובה שקראתי:

״נראה לי שהפחד שלי והיצירתיות שלי הם ביסודם תאומים סיאמיים – כפי שמוכיחה העובדה שהיצירתיות אינה יכולה להתקדם צעד אחד קדימה בלי שהפחד יצעד לצידה״.

או למשל הטקסט הגאוני הבא, נאום ברכה עבור הפחד, לפני פרוייקט חדש או הרפתקה גדולה:

״פחד יקר: היצירתיות ואני עומדות לצאת למסע יחד. אני מבינה שגם אתה מצטרף. אני מכירה באמונה שלך שיש לך תפקיד חשוב בחיי, ויודעת שאתה מתייחס לתפקיד הזה ברצינות רבה.

נראה שהתפקיד הוא להחדיר בי פאניקה מוחלטת בכל פעם שאני עומדת לעשות משהו מעניין – ואם יורשה לי לומר, אתה מצטיין בתפקידך.

אז בבקשה, אתה מוזמן להמשיך למלא את תפקידך אם אתה מרגיש שזה הכרחי. אבל גם אני אמלא את התפקיד שלי במסע הזה, שהוא לעבוד קשה ולהישאר ממוקדת.

והיצירתיות תמלא גם היא את התפקיד שלה, שהוא להמשיך לספק לי גירויים ולעורר בי השראה. במכונית יש די והותר מקום לכולנו, אז תרגיש בבית, אבל אתה חייב להבין דבר אחד: היצירתיות ואני הן היחידות שיקבלו החלטות לאורך הדרך.

אני מכירה בכך שאתה חלק מהמשפחה שלנו ומכבדת את זה, ולכן לעולם לא אמנע ממך להשתתף בפעילויות שלנו, ולצד זאת – אנחנו לעולם לא נפעל על פי ההצעות שלך.

מותר לך לשבת איתנו, ומותר לך להשמיע את קולך, אבל אין לך זכות הצבעה. אסור לך לגעת במפות; אסור לך להציע עיקופים; אסור לך להתעסק במזגן. ושלא תעיז לגעת ברדיו.
אבל יותר מכל, ידידי הוותיק והיקר, בשום אופן אסור לך לנהוג.

וכך אנו יוצאים לדרך – אני היצירתיות והפחד – זה לצד זה לנצח, ונכנסים פעם נוספת אל הארץ המבעיתה אך הנפלאה של התוצאות הלא ידועות״.

רוצו לחנות ספרים הקרובה לביתיכם ורכשו את הספר, אתם תודו לי על כך 🙂

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *