טוב שם טוב משמן טוב

"טוב שם טוב משמן טוב", עבורי הוא לא סתם פתגם מספר קהלת, אלא מהות אמיתית לחיים עם המון עומק ומשמעות.

רלב"ג מבאר את הפתגם ככה:
"טוב שם – הנה השם יגיע לאדם בכשרון המעשה, כשיתנהג עם האנשים בדרכים משובחים; כי בזה ישבחוהו האנשים ויהיה לו שם טוב מהם".

אני פוגש ועובד ביומיום שלי עם מאות אנשים (רובם לטווחים של חודשיים שלושה) וחלקם הגדול הופכים לחברים. אנחנו עובדים יחד (עבודת צוות לכל דבר ועניין) על דבר שמאוד יקר להם, עסקית ואישית! המיתוג והנראות העסקית והחזותית שלהם בעולם, עניין הדורש בנוסף למאמץ נפשי לא פשוט, גם להוציא לא מעט כסף.

העבודה היא די מורכבת מבחינה פסיכולוגית, עיצובית וטכנית ובדרך כלל בלו"זים צפופים. אני תמיד אומר שמעבר לצורך להיות מקצועי ויצירתי, ההצלחה שלי בעבודה היא בעיקר תוצאה של הקשבה, נתינה ורגישות. לעבוד מהלב, לתת את הלב ולקלוט מי יושב מולך. מה הכאבים שלו, מה החלומות שלו, למה הוא עושה את מה שהוא עושה, מה מניע אותו ולדעת לתרגם את כל זה בסוף למוצרים גרפיים (מיתוג, יצירת שפה חזותית ותוצריה: לוגו / פלייר / רולאפ / כרטיס ביקור / אתר / דף נחיתה וכו').

תמיד אני אומר לעצמי שיש המון מעצבים ובוני אתרים בעולם, חלקם הגדול מקצועיים מאוד ומוכשרים לפחות כמוני ויותר, מה שייחודי לי והדבר העיקרי שמאפשר לי לבטא גרפית כל אחד ואחד באופן ייחודי ומדוייק עבורו, זו אהבת האדם הטבועה בי, ההגינות והיושרה וכמובן המון נתינה ורגישות.

מתוך מאות רבות של אנשים שעבדתי איתם במהלך השנים, אני מרגיש שנוצרה באופן אורגני וטבעי, מסה לא קטנה של שגרירים שיודעים להעריך את הנתינה הזו, מרגישים אסירי תודה ובעצם משגררים אותי הלאה לעולם.

השבוע נכנסו לי מספר אתרים מהמלצות של לקוחות עבר שלי שלא מפסיקים לתייג אותי בפייסבוק (מבלי שאבקש), כשמישהו כותב: "מחפש מעצב גרפי / בונה אתרים" ולהמליץ מפה לאוזן.
זו מבחינתי המהות והתרגום של ימינו לפתגם החכם הזה: "טוב שם טוב משמן טוב" (בדיוק כמו הפירוש ל רלב"ג שהבאתי בתחילת הפוסט).

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *