אריק איינשטיין

אמא שלי תמיד מספרת לבנות שלי שהמילה השלישית שאמרתי אחרי 'אמא' ו'אבא' היתה 'אייקנשטיין' (ככה בטעות הגייה), מה שאומר שהייתי הרוס עליו כבר מינקותי והמשכתי את המסורת וסיפרתי עליו בלי סוף לבנותיי רומי וליה מהרגע שנולדו. מעבר לזה שהוא הזמר הכי גדול ומרגש שדרך פה לטעמי, היו לאריק איינשטיין מקבץ של תכונות מופלאות שלי אישית נותנות השראה ענקית כבעל עסק עצמאי בעיצוב גרפי:

1. תמיד להגיד כן ולתת צ'אנס להזדמנויות, התנסויות חדשות ובעיקר לשת"פים. תחשבו כמה שת"פים האמן הענק הזה יצר בקריירה שלו (יהורם גאון, בני אמדורסקי, שמוליק קראוס, ג'וזי כץ, שלום חנוך, שם טוב לוי, יוני רכטר, מיקי גבריאלוב, פיטר רוט…רשימה חלקית ביותר).

2. להיות בייעוד שלך ולעשות אותו עד הסוף. כשהיה ספורטאי בצעירותו היה אלוף הארץ בקפיצה לגובה וכשהיה צריך לשנות ייעוד, גם בשל בעיות ראייה, הפך גם לזמר הכי טוב בארץ.

3. לזהות שהזיזו לך את הגבינה ולחשב מסלול מחדש (המעבר מספורט למשחק ומוזיקה).

4. להיות אותנטי – חזר לארץ מחו"ל תוך כדי התנעת קריירה בינלאומית לחלונות הגבוהים כי לא חש אותנטי ומחובר לעניין, כולל השהות בחו"ל. מה שיוצר אהבה והזדהות מיידית.

5. לזהות כשרונות ולתת להם הזדמנות – הפקיד בידי שלום חנוך כתיבת אלבום חדש שלם (מזל גדי) כשרק השתחרר מצה"ל והיה אלמוני לגמריי כשבאותו זמן אריק כבר היה כוכב ענק בארץ (אחרי גשר הירקון, החלונות הגבוהים ומס' אלבומי סולו, סרטים והצגות).

6. להיות כל הזמן בעשייה ולהמציא את עצמך מחדש כל הזמן (הטמעת הרוק בארץ כמיינסטרים, שירי א"י הישנה והטובה ועוד אינספור נסיונות והתנסויות חדשות).

 

2 thoughts on “אריק איינשטיין

  1. אחלה דוגמא להשראה וכתוב יפה מאוד. רק בגלל שביקשת את דעתי ואני ״מחפשת״ אכתוב שיתכן ויש מקום למשפט סיכום אבל ממש לא חייב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *