שנת ההפתעות

כששאלו פעם את ג’ון לנון באחד הראיונות איך היתה עבורו חווית ה-LSD הראשונה שלו, הוא ענה: ״החוויה הכי פנטסטית ומבעיתה שחוויתי מעודי בעת ובעונה אחת״.

חשוב לציין שהטריפ הזה תפס אותו בהפתעה, ללא הכנה מוקדמת, כשרופא השיניים של ג׳ורג׳ האריסון אליו הוזמנו לארוחת ערב, מהל לו LSD בכוס המשקה מבלי ליידע אותו קודם.
נראה לו שאני יכול להגיד את אותו דבר בדיוק לגביי השנה המסתיימת: השנה הכי פנטסטית ומבעיתה בעת ובעונה אחת שחוויתי מעודי.

בדיוק כמו הסיפור של לנון והטריפ, אף אחד לא הכין אותנו לקורונה שנחתה ללא התראה והודעה מוקדמת ושיבשה לנו את חיי הנוחות שהכרנו כמו גל צונאמי מטורף.

אני טוען כבר שנים בכל מיני הזדמנויות (עוד לפני הקורונה), שאחת התכונות הכי חשובות לחיים בעידן שלנו, קל וחומר בתקופת הקורונה, היא יכולת סתגלתנות לחיים דינאמיים שמשתנים בקצב תזזיתי והיכולת להמציא את עצמך כל הזמן מחדש.

אז אחרי ההלם הראשוני ותקופת הסתגלות קצרצרה, אנשים לימדו את עצמם לחיות חיים אחרים מאלה שהכירו במציאות חדשה שנכפתה עלינו. מציאות של כאן ועכשיו שהוודאות הכמעט יחידה בהם היא חוסר הוודאות והיכולת לתכנן תיכנונים עתידיים.

המצב הזה גם שם מבלי שביקשנו ספוט על השאלות הגדולות של החיים והקיום. הסגרים הממושכים העניקו לנו הזדמנות לבחון מערכות יחסים, לשאול שאלות מהותיות על החיים ופתחו לנו חלון הזדמנויות להמציא את עצמנו מחדש.

ברמה האישית היתה לי לצד הקושי הלא מבוטל שנה מופלאה. הקורונה הכריחה אותי להתמודד שוב וביתר שאת עם הפחד הקמאי שלי ממחלות ומוות. כאסמטי, המצב הזה שאין אויר הוא מצב המוכר לי עוד מילדותי המוקדמת ופתאום מופיעה מחלה עולמית שיושבת בדיוק על הפחד הזה, האמא והאבא של כל הפחדים והחרדות שלי. תמונות של אנשים מונשמים צצות מכל עבר. אין צורך להמשיך בהסבר.

מצב כזה לכאורה יכול היה לגרום לי להסתגר ולא לצאת אבל לי זה עשה את ההפך. זיהיתי פה הזדמנות להיכנס חזיתית בפחד ורק החודש, בימים של 5000 חולים חדשים ביום, יצאתי והופעתי מס׳ פעמים עם מיזם הביטלס.

ואפרופו מיזם הביטלס, זו אחת התוצאות בחיים האישיים שלי, החיים של עידן הקורונה. שנה שמתחילה עם הקמת בלוג חדש ׳החיים על פי אלדד׳ שהולך ותופס תאוצה עם 3700 כניסות בחודש וראיונות אישיים עם יהורם גאון, פיטר רוט, אורן ברזילי, יובל אברמוביץ, מאירה ברנע גולדברג ועוד רבים, נמשכת עם עיצוב אתרים ומיתוגים למוזיקאים אביהו מדינה, אריאל הורוביץ, למרצה והסופר ד״ר חיים שפירא, לשחקנים אמנון פישר ויעקב כהן ומסתיימת עם הופעות נפלאות ומלאות בחודש האחרון למיזם הביטלס שלנו, Come Together עם אלדד ויהלי, היא שנת נצחון על הקורונה ועל הפחדים באשר הם.

אם אני שרק לפני 3-4 שנים פחדתי לעמוד על במה מול שני אנשים ברמה של רעידות פיסיות ברגליים, יושב חשוף מול 30 איש שאני לא מכיר ומרצה במשך 90 דקות על הביטלס, באמת הכל אפשרי!

חג שמח חברים יקרים ושנה נפלאה ❤️🙏

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *