שירים מבית אבא

סי היימן בהופעה בתיאטרון תמונע.

25.1.2023

כשאתה מגיע להופעה ובכניסה לאולם עומד שולחן ערוך עם חבילות טישו ממותגות, צלחות גבינות וכוסיות יין אדום, חופשי לכל משתתף, אתה מבין שהגעת להופעה מושקעת. ההבטחה והאנרגיה הכייפית הזו המשיכו גם להופעה עצמה, עם עיצוב במה ותאורה נפלאים ואורחים מעניינים שהשתלבו בזרימה טבעית ב'סט ליסט'.

גילוי נאות, האלבום "שירים מבית אבא" שהוציאה סי היימן עם המוזיקאי אלעד שודלר לפני מס' שנים, בו הם מבצעים שירים של נחום היימן ז"ל, אביה של היימן, הוא אחד האלבומים האהובים והמושמעים בביתנו. מדובר בשירי מופת ("חופים", "אנשי הגשם" "שירים עד כאן", "כמו צמח בר" ועוד), בעיבודים יפהפיים, עכשוויים ומרעננים של שודלר והיימן יחד עם משה לוי שעברו לבמה באופן נאמן לרוח האלבום פלוס המפוחית והאנרגיה המדבקת של היימן, הגיטרות הנפלאות של שודלר ותגבור משמעותי של ג'אנגו בבס וזה נשמע נהדר.

התארחו במופע גם שני בניה של היימן, יהלי ותומר, שהפליאו בביצועים אישיים ומאוד מיוחדים למס' שירים, במיוחד הביצוע של סי ותומר ל"כמו צמח בר" המרטיט וביצוע נפלא של יהלי ותומר ל"תפילת דייג" הנהדר.

גם נתן סלור, הנכד של נתן אלתרמן שחבר להיימן, הבת של נחום היימן (צמד שיצר לא מעט שירי מופת בקאנון הישראלי) ריגש עם ביצוע יפהפה ונאמן לרוח המקור של חווה אלברשטיים ל"עוד חוזר הניגון"" ועוד ביצוע מעולה ל"את שומעת", שהפליא לשיר במקור מאיר בנאי.

כל המופע גם תורגם לשפת הסימנים בניצוחה של לין דן, כולל הפעלת הקהל בביצוע נפלא ל"הללויה" של לאונרד כהן שהיימן מאוד אהב. אז אם עוד לא הבנתם, ממליץ בחום גם על האלבום וגם על המופע "שירים מבית אבא".

צילומים: אפרת אשל, רן לוי, nami carmi

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *