סוד האושר

קראתי בשנים האחרונות המון ספרים על אושר, פסיכולוגיה חיובית, העצמה ומכל אחד מהם לקחתי משהו…וגם עצם הקריאה בהם מגבירה את רף השמחה, שביעות הרצון והכרת התודה אבל בסוף המכניקה של הקיום הרבה יותר פשוטה (לטעמי) ממה שנדמה לנו לפעמים.

תחשבו על זה שהחיים מורכבים בסופו של דבר מאינספור רגעים ופעולות רוטיניות שלכאורה חוזרות על עצמן (לישון, לקום, לצחצח שיניים, לאכול, להתרוקן, להתקלח, לעשות סקס וכו' וכו') וכמובן מרגעים ואירועים שלא חווינו מעולם (טיולים, אירועים חד פעמיים…חתונה, עבודה חדשה וכו').

הסוד היחיד לאושר לטעמי הוא להיות לגמריי ברגע, כאן ועכשיו…אבל יש פה קאץ'!!!

ברגעי ההתעלות יוצאי דופן (כשאתה בטיול במקום מדהים בעולם שעוד לא היית או בהופעה מרגשת או בארוחה רומנטית יוצאת דופן באיזה מסעדת מישלן).זה קל יחסית ומובן מאליו להיות ב'סטייט אוף מיינד' הזה!

החכמה והקושי זה להיות במצב הזה גם ברגעים הקטנים והרוטיניים ולהבין ממקום רגשי עמוק (לא שכלי) שגם הם רגעים מיוחדים וחד פעמיים שלא יחזרו שוב לעולם.

הרגע הזה שאני כותב עכשיו את הפוסט הזה, לוגם מהקפה השחור (עם ההל) הטעים פה לידי ושומע אלבום ג'אז אוירתי שמתאים ככפפה לאפור האירופאי הקסום בחוץ שנשקף מהחלון, הוא רגע חד פעמי ומיוחד שלא יחזור לעולם שוב ואני מודה על הרגע המיוחד הזה ושמח עד אין קץ ❤️🙏

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *