נישואין, גירושין, יהודית, אימוג'יס ושאר ירקות

עידן אלתרמן בסטנדאפ בספרייה העירונית קרית אונו, 9.4.2024

עידן אלתרמן עולה לבמה בספרייה אחרי חימום של יואב כהן סטנדאפיסט מוכשר, לקול תשואות רמות של קהל אוהד. מהר מאוד אנו מבינים שהוא הכי רחוק מלהיות 'הנדימן' המקצוע של אביו, הוא בקושי 'מן' ומאותו רגע בדיחה רודפת בדיחה, פאנץ' רודף פאנץ'.

עוד אנו למדים שיש לו אלרגיה לאנשים שאומרים 'להוזיז" במקום "להזיז" והכי גרועים הם אלה שאומרים "דג סולומון". שנות ה-90 עברו עליו בתוך כלא של שורוק מוגזם, סוג של פוסט טראומה מ"גרייניק ואלתרמן".

אחרי הפעלה קצרה של הקהל: "ירימו ידיים כל הנשואים" ואז: "יצביעו כל הנשואים שעדיין עושים סקס", הוא מספר שהוא התגרש לפני מס' שנים ומאז הפך לרב אמן בריבים של אחרי גירושין. בגירושין עצמם ברבנות אחד הדיינים קרא לו נתן אלתרמן אחרי שהכריז בהתלהבות שהוא מוכר לו. הוא הודה לו והתוודה שאפילו היה לו רומן עם לאה גולדברג.

בתקופת הרווקות שלאחר הגירושין הוא הכיר המון בחורות באפליקציות, בעיקר בהתכתבויות עם רווקות בטינדר. מהר מאוד הוא גילה שאימוג'י חציל זה "זין" ואימוג'י אפרסק זה ישבן נשי. מישהי מקיבוץ סאסא שלחה לו אחד כזה, אבל נראה לו מוגזם לנסוע עד סאסא בשביל אפרסק. זכורה לו במיוחד מישהי שהצליחה להוציא אותו משלוותו כשגנחה תוך כדי אקט מיני: "מי הזונה שלך?".

המערכון "יהודית" שינה את חייו ומאז צועקים לו כל הזמן ברחוב "יהודית". אין לו כבר כוח להסתובב אליהם, אז הוא מרים את הד במוהל יד סטייל היטלר. הרעיון למערכון החל לאחר שבוקר אחד זרק לו השחקן גל זייד שהוא מאוד דומה לפיהרר. זה מאוד הפתיע אותו כי כל השנים נהגו להגיד לו שהוא דומה לדסטין הופמן ורוברט דאוני ג'וניור, מה פתאום היטלר? אבל הוא זרם עם הרעיון ויצא מזה "יהודית", מערכון מיתולוגי לכל הדעות.

לקראת סיום מתוודה אלתרמן שהוא מתחיל להרגיש את הגיל אבל מקווה להאריך ימים, יש לו גנים טובים. סבתא פולה שנפטרה בגיל 107 (זכתה להיות בטיסה של האחים רייט) ועוד סבתא שהלכה לעולמה בגיל 98. יש לי תחושה שכל מי שנכח בספרייה מייחל לכך, יעידו על כך המון פרצופים מחוייכים בדרך לחנייה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *