מהי הצלחה?

הצלחה זה מושג טריקי…מה זו הצלחה כל אחד יגדיר אחרת בהתאם לעולם המושגים והערכים שלו, החינוך, הנסיון שלו וכל מה שעבר בחייו והביאוהו עד הלום.

אחד יגדיר הצלחה ביכולת לעשות כסף, אחר יגדיר ביכולת להגשים חלומות או להיות בייעוד שלך, להרגיש שאתה עושה הכי טוב את התפקיד שלשמו באת לעולם וגם שמעתי כאלה שמגדירים הצלחה בהבאת כמה שיותר ילדים לעולם.

יש לא מעט אנשים שיגידו שהצלחה זה "להיות מאושר"…אני לא מאמין במושג הזה כערך, כי אושר הוא רגעים בעיניי, לא מצב קבוע ומתמשך והוא תמיד ביחס למצב ההפוך שלו. ז"א שאם לכאורה היינו כל הזמן מאושרים לכאורה, כנראה לא היינו מעריכים את זה. אבל אם היה לך יום רע ופתאום למחרת יום נהדר, זה מקבל משמעות אחרת. הכל נמדד ביחס למשהו, בד"כ ההפוך.

אצלי הצלחה נמדדת בשלושה פרמטרים:
1. לחיות את הרגע, כל רגע (כולל הרעים), בעוצמה מקסימלית, כאן ועכשיו.
2. לחיות בסטייט אוף מיינד של אהבה עם הסביבה (משפחה, חברים, ידידים, לקוחות, שכנים, וכל מי שאני בא איתו במגע) במקסימום האפשרי.
3. לעשות את הדברים שאני אוהב במינונים גבוהים ככל האפשר וזה כולל עבודה (לשמחתי אני אוהב את עבודתי וזה לא מרגיש עבודה אלא פאן), תחביבים, מפגשים חברתיים, בילויים וכל מה שעושה טוב.

וזה לא תמיד היה כך…היו שנים שלא אפשרתי להצלחה לבוא לפתח דלתי כי חייתי בתחושת קורבנות, האשמה, כעס…לא שהייתיי חסר הצלחה אז במדדים המדידים, אלא יותר בתחושה שהלכתי איתה לישון. לא הייתי רגוע, לא הייתי שלם וכעסתי על כל מיני דברים לא רלוונטיים…אכלו לי, שתו לי, בלעו לי…אמא שלי, אבא שלי, אח שלי, החבר ההוא וההוא וההוא.

ברגע שהתחלתי לקחת אחריות על החיים שלי ובמקום להפנות את הזרקור החוצה, הפניתי אותו אליי פנימה הכל השתנה בצורה דרמטית. בדיוק אמרתי השבוע לחבר באיזה דרינק שמהרגע שהחלפתי קידומית לחמישים, אני מרגיש שלם ושבע רצון מאי פעם. אוהב את חיי, את הבחירות שלי ואת מה שאני עושה וחי בעוצמה המקסימלית כאן ועכשיו, שהגעתי אליה אי פעם.

זה לא אומר שהכל מושלם. יש עדיין לא מעט עליות וירידות, דאונים, חרדות אבל ביחס לעצמי אני במצב נהדר והכי חשוב שיש תמיד לאן לשאוף, מה לשפר ולזכור תמיד שלאן שלא נגיע, תמיד תהיה את המדרגה הבאה. זה אינסופי הסיפור הזה…שבת שלום חברים יקרים ❤️🙏

2 thoughts on “מהי הצלחה?

  1. נהדר, עוקבת אחרי ההתפתחות המקצועית שלך חבר, בהנאה גדולה.
    גאה לשתף שלמדתי לפרגן לעצמי, במסגרת תהליך של שלום בית ופועל יוצא של הגיל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *