החלטה דרמטית

הפכתי עצמאי כשהבנתי שלהתבגר כשכיר במקצוע הזה שנקרא 'עיצוב גרפי', זה פשוט עניין שגובל בהתאבדות כלכלית / נפשית.

בשנתיים שקדמו להפיכתי לעצמאי חוויתי פעמיים פיטורים על לא עוול בכפי ובטח לא מסיבות מקצועיות. בפעם הראשונה זה קרה אחרי שהחליפו את כל הצוות הישן בארגון בו עבדתי, כי הגיע מטאטא חדש שהחליט להחליף את כל הצוות ולהביא את אנשי שלומו, ופעם אחרת בגלל קיצוצים וכו'.

שתי הטראומות האלה היו בדיעבד הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים. הן נתנו לי את הפוש להפוך עצמאי (לא משהו שהיה בתכניות שלי קודם) ואני מודה על כך כל יום ליקום ולשני החארות (סליחה על הביטוי) שפיטרו אותי.

כשהפכתי עצמאי כבר היו לי ברזומה כמה מאות אתרים שעיצבתי ובניתי בעשר שנות עבודתי כשכיר, אבל היו סביבי לא מעט 'חברים' שריפו את ידיי ופיקפקו ביכולתי להצליח כעצמאי בעולם הקשוח והתחרותי הזה של עיצוב ובניית אתרים. למזלי היה לי מספיק בטחון מקצועי ביכולותיי וכל מה שהייתי צריך זה את דחיפה הקטנה שהחיים זימנו לפתחי.

ב-15 השנים שחלפו מאז זרמו הרבה מים בנהר הגועש הזה. כשהתחלתי עוד לא היה פייסבוק, לא היה סמארטפון, לא היה וויקס ובקושי וורדפרס. העולם הזה עבר ועובר כל הזמן שינויים מטורפים ואם אני צריך לצייו מס' מילים שהן חובה, תנאי הכרחי לשרוד בענף הזה, זה היכולת להסתגל מהר לשינויים (שמתרחשים בהפתעה כל הזמן ובמהירות האור).

הענף הזה מחייב אותך להשתנות ולהמציא את עצמך מחדש, כל הזמן. להבין מהר מתי הזיזו לך את הגבינה ולזוז למקום אחר. לא לדבוק באזור הנוחות. זה נכון גם לענייני העיצוב וגם לפן הטכני של האמנות הזו שנקראת עיצוב ובניית אתרים.

ב-15 השנים הללו, החברה שהקמתי Atar2b – עיצוב ובניית אתרים, הפכה עבורי סוג של מפעל חיים. מרגיש שקיבלתי את הזכות להפוך לא מעט אנשים ועסקים למאושרים ומצליחים יותר בזכות הנוכחות המחמיאה שייצרתי להם ברשת. נוכחות שמייצגת אותם ואת הצרכים העסקיים / אישיים שלהם, בדיוק כפי שרצו וחלמו.

על הדרך גם הכרתי המון לקוחות מקסימים ומופלאים, חלקם הגדול הפכו לחברים של ממש, בונוס לא קטן וחלק לא מבוטל מהסיבה שאני קם כל יום מלא שמחה ותשוקה לעשות עוד אתר / לוגו / דף נחיתה.

חייב גם לתת קרדיט להילית אשתי שהפכה עצמאית חודש לפניי ונתנה לי השראה, פרגון ורוח גבית ללכת בעקבותיה ולקפוץ ראש לבריכה שלא ידעתי אז אם יש בה מים. האמת, אין לי מושג מאיפה היה לנו את האומץ להפוך לעצמאים בגיל 40 שלי ו-35 שלה, בלי משכורת בטוחה, חודש אחריי שנולדו לנו תאומות.

ב-15 השנים הללו כעצמאי ייצרתי מאות אתרים, לוגואים, דפי נחיתה ועוד שלל מוצרי גרפיקה ואינטרנט, עליהם נמנים בין היתר:

אורי מורג – מעצב תאורה בינלאומי:
http://urimorag.com

ID- design – סטודיו לאדריכלות ועיצוב פנים בראשות דנה רצון וירן גולן
(בית האח הגדול, רשת אורבניקה, רשת טיב טעם ועוד):
http://de-design.co.il

מאירה ברנע גולדברג – סופרת:
https://meirabarnea.co.il

ציפי מור –  שחקנית ('רגע עם דודלי'):
http://zipimor.co.il

אליעזר יערי – עיתונאי וסופר:
http://eliezeryaari.com

תובנה – פורטל ויפאסנה ומדיטציות
http://www.tovana.org.il

עו"ד בני דון-יחייא
http://interget.co.il

בנוסף, כל מי שמכיר אותי קצת מעבר לשלום שלום, יודע כמה אני אוהב מוזיקה. מוזיקה בשבילי היא צורך, הייתי אומר כמעט סם חיים…באותו לבל של אוכל, שתיה, שינה, סקס…משהו שאני לא יכול לחיות בלעדיו. היו תקופות, בעיקר בגילאים יותר צעירים שמוזיקה הצילה אותי נפשית. לא פחות.
אני אוהב לעצב ולבנות אתרים. לכל אחד, וקל וחומר למוזיקאים ועוד כאלה שהם לגמריי טעמי האישי. וכמו שאיל חברי הקואצ'ר נוהג לומר לי בכל פגישה:
"ידידי הטוב, כנראה יש עליך שמירה טובה שם למעלה", אז היקום נחלץ לעזרתי ונפלה בחלקי הזכות לעצב ולבנות לא מעט אתרים למוזיקאים שאין לי מילים לתאר כמה אני אוהב את המוזיקה שלהם:

יהודה פוליקר:
http://www.poliker.co.il

גידי גוב:
http://www.gidigov.co.il

אביהו מדינה:
https://avihumedina.com

פיטר רוט:
http://www.peteroth.co.il

גיל סמטנה:
http://www.gilsmetana.co.il

אבי בללי:
http://www.avibelleli.com

מאחל לעצמי עוד עשור כזה, מלא עשייה, תשוקה, למידה והמצאה עצמית מחדש כל הזמן וזה האתר שלי:
http://www.atar2b.co.il

זו סדרת כתבות שנעשו עליי השנה ועל עבודתי עם מוזיקאים ואמנים:
https://www.atar2b.co.il/press