כמה מחשבות בצל הקורונה

מעבר לפחד / חרדה שכבר נתתי לו פה ביטוי, הקורונה גם העניקה לי כל מיני מחשבות ותובנות חיוביות ששמח לחלוק איתכם פה.

1. לא יעזור, חיינו שלובים פה זה בזה…אנו חיים על אותו מרחב קטן וצפוף, קשה ולא פשוט, אבל הוא שלנו. היחיד שהוא רק שלנו ואנו מחוייבים להתחשב, לגלות ערבות הדדית, אחרת זה לא יעבוד והקורונה באה ללמד אותנו גם את השיעור החשוב הזה. החיידק לא מבדיל בין שמאלני, ימני, חרדי, חילוני, אשכנזי, מזרחי. סוג של שיעור בענווה!

2. כל תרבות הצריכה, האטרף בקניונים, בולמוס הטיסות לחו"ל, פתאום זה נראה פאתטי, מוגזם, חסר פרופרציות ובעיקר מיותר. אפשר גם להנות בבית, מהליכה בשכונה או מטיול קטן בחורשה סמוכה לבית. שוב, תרגיל בצניעות.

3. משפחה…בסוף זה הכי חשוב, נמל הבית, סוג של נווה מדבר. לא שלא ידעתי את זה קודם, אבל עכשיו זה מודגש ובולט עוד יותר בתחושה.

4. הקורונה בהחלט מעוררת המון פחדים גם ברמה העסקית כלכלית, במיוחד אם אתה עסק עצמאי קטן ללא שום גב מהמדינה ובכל זאת, זה גם יכול לגרום לנו למצוא פתרונות חדשים מחוץ לקופסה. דברים שלא היינו חושבים עליהם במצב רגיל. כמו שאומרים, כל משבר הוא הזדמנות לצמיחה!

5. גם ברמה הפוליטית היו לי כל מיני מחשבות וחייב להודות שאתמול, בנאום של ביבי, חשתי לראשונה מזה זמן רב מחשבות חיוביות לגביו, סוג של אמפתיה. האמנתי לו והרגשתי שסופסוף הוא מדבר מדם ליבו בנימה מאחדת ואיכפתית ואני בהחלט בעד ממשלת אחדות בעת הזו!

שבת שלום חברים יקרים ❤️🙏

6 thoughts on “כמה מחשבות בצל הקורונה

 1. הי אלדד, נחמד לשמוע אופטימיות בדבריך ואין ספק משפחה מעל הכל, מזמין אותך בכל אופן, בענינים הפוליטיים, לשים לב ולא להגרר אחר מאחזי עינים למיניהם, לגבי אחדות פוליטית ממליץ לקרא בין השורות ולשמוע פרשנים חכמים במיוחד, ככך נמנע מלנכניס שוב את הראש לחול. יום נפלא. אגב רוצה לדון אתך קצת בעניני מוסיקה. יום נפלא

  1. היי דורון,
   כן כנראה זו משאלת לב שלי ושל רוב העם (שתהיה אחדות) יותר מהתנאים האובייקטיביים שמאפשרים השחקנים הראשיים במגרש הפוליטי!
   לגביי דיוני מוזיקה, שמח תמיד, במיוחד עם אוהב ומבין מוזיקה כמוך, דבר איתי בכייף!
   יום נהדר !!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *