כאן תרבות (תמיד)

בוקר אחד לפני מס' שבועות קבלתי הודעה במסנג'ר מרותי קרן, מגישה ועורכת התכנית "מאחורי הקלעים" בכאן תרבות.

היא הציעה לי להתארח בתכנית שלה ולספר על תהליך עיצוב ובניית האתרים למוזיקאים ואמנים, ההתאמה הנדרשת הספציפית לכל אמן ואמן, אישיותו וסוג אמנותו. היא חשבה שזה יהיה מעניין והרי לפניכם התוצאה של שני חלקי התכנית:

עיצוב אתרי אינטרנט לאמנים: אלדד בוברוביץ' – חלק א'

עיצוב אתרי אינטרנט לאמנים: אלדד בוברוביץ' – חלק ב'

 

זה מה שרותי כתבה על התכנית:


"אלדד, צייר לי איגואנה…."

זה מה שביקש ארקדי דוכין מאלדד בוברוביץ' מעצב אתרי אינטרנט לאמנים, וגם האורח שלי הפעם ב"מאחורי הקלעים".

"כבר עיצבתי לו את האתר כמו שהוא ביקש, ויצא אפילו מקסים, אבל אז הוא אמר לי: 'אחי, מצטער, אבל אני לא רוצה את זה. אני יודע שזה מה שביקשתי, אבל הייתי צריך לעבור את כל התהליך כדי להגיע לכאן. ואז שאלתי אותו: אז מה אתה בעצם רוצה? והוא עונה לי את המשפט שאני לא אשכח (הוא צוחק): 'אני רוצה אתר שייראה כמו משחק קלפים של ילדים, קולאז' של תמונות שמתהפכות, וכל התמונות זה איגואנות'. (עכשיו אני זו שצוחקת. ממש) וזו בקשה יוצאת דופן ואתה אומר: what the fuck ואני חייב לומר שנכנסתי לחרדה. מאיפה אני מביא לו איגואנות עכשיו? איגואנות מצויירות. אבל זרמתי עם השיגעון. אמרתי בוא נראה מה יצא. אני הולך למקום לא ידוע, ותקשיבי זה יצא מדהים".
האמת שזה באמת אתר מרהיב ומיוחד, ומה שמעניין כאן, זו באמת היכולת של אלדד לא רק לעצב גרפית אלא להתאים את הסגנון, את הנראות, את המינון, לכל אמן. ולתת ביטוי ויזואלי לאמנים בתחום המוסיקה.

אז לארקדי היו איגואנות, גידי גוב רצה חדר יפני, צביקה פיק ז"ל (איתו נפגש אלדד זמן קצר אחרי האירוע המוחי שפיק עבר) רצה שהאתר שלו יהיה הכי יפה יותר משל כולם. ומלא מלא תמונות.

אבל הכי מרגש בעבורו היה לעצב אתר רשמי לאריק איינשטיין ז"ל ולעבוד יחד עם בנו של אריק אמיר איינשטיין ביחד על הפרוייקט העצום הזה.

"כשהייתי קטן, ממש מתחיל לדבר, היה לאחי פוסטר על הקיר של אריק, ואני הסתובבתי בבית על אופניים שלושה גלגלים ואמרתי אייקשטיין, אייקשטיין. אמא שלי מספרת שזו היתה המלה השלישית שידעתי לומר. אבא, אמא ואייקשטיין. אז לעצב את האתר לאליל נעוריי….זה קשה להאמין"

למעשה הוא זה שיזם את הקמת האתר הזה, "שמתי לב שאין לאריק אתר רשמי. וחיפשתי קשר עם המשפחה, וזה לקח שנתיים אבל שיתוף הפעולה עם אמיר המקסים, היה פשוט מרגש באופן בלתי רגיל עבורי", הוא מספר.

את האתר לצביקה פיק הקים עמו זמן קצר לאחר האירוע שעבר, "הוא לא דומה לאף אחד שהכרתי. הוא אניגמטי, והוא מצחיק נורא, הביא לי ערימת תקליטים ישנים קרועים ועבשים ומשם הייתי צריך להוציא תמונות, לפעמים היה מבריז מפגישות, תשמעי הבן אדם אחרי אירוע, נותן 4 הופעות ביום בפסטיגל, אז לפעמים פגישה איתי התפספסה, אבל אתה לא יכול לכעוס על זה. זה כמו ילד שלך שאתה כועס אבל אתה אוהב אותו".

אלדד אוהב מוסיקה מושבע, מילדות, טוען שהמוסיקה הצילה את חייו לא פעם, וכך במקצוע הזה, שהגיע אליו לגמרי במקרה, הוא מגשים את מה שדודתו הגרפיקאית אמרה לו ממש כשהתחיל: " אלדד, המקצוע הזה תפור עליך". אז הוא תופר אתרים למדת האמנים, ונראה לי שהוא חייט די טוב.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *