ילדים והורות

ילדים זה אחד הנושאים הכי לא מדוברים לטעמי באופן אותנטי וכנה. יש המון קלישאות, ׳לוקינג גוד׳ או בעברית ׳מה יגידו׳ ומעט מאוד אמת ואותנטיות בשיח הציבורי, החברתי והפרטי שאנשים מקיימים סביב הנושא הזה, גם עם עצמם ובמיוחד בארץ שלנו ש׳ילדים זה שמחה וכו׳.

אני לא חושב חלילה שילדים זה לא שמחה אבל יש עוד המון צדדים כמעט לא מדוברים בעניין שיש להם לא פחות משקל מהשמחה סביב העניין.

לטעמי לא כל אדם ניחן בכישורים להיות הורה, זה תלוי בכל כך הרבה תכונות הנדרשות לעניין ולמעט מאוד אנשים יש את המקבץ הנדרש להורות באמת טובה…סבלנות, אמפתיה, יכולת נתינה, חוסר שיפוטיות וביקורתיות, יכולת ללמד ולהעניק ידע, יכולת לשחרר חרדות ופחדים ועוד ועוד.

היום כדי להתקבל לכל עבודה הכי זניחה אנשים נדרשים לעבור מבדקי אישיות, ראיונות פסיכולוגיים וכו׳ אבל להיות הורה כל פסיכופת יכול להיות ולא שאני טוען שצריך למנוע את זה או שיש פתרון לזה, אבל זה המצב וכל כמה ימים אתה קורא כתבה בעתון על הורים מזניחים, מתעללים וכו׳ שלא לדבר על המון מקרים מזעזעים שאני שומע וקורא על הורים נורמטיביים לחלוטין לכאורה, שפוגעים בטירוף בילדיהם בלי חשבון, בתהליכי פרידה וגירושין למיניהם.

ואפרופו גירושין אז אין לי ספק שחלק גדול ממקרי הגירושין קשורים אף הם לנושא הילדים כי גידול ילדים וזה הוכח בכל מחקר כמה שזה נשמע הזוי, פוגעים בקשר הזוגי יותר מאשר מקרבים, על רקע פערי חינוך, נשים ש׳שוכחות׳ את קיום בן הזוג מרגע הגעת הילדים מה שיוצר תהליך של התרחקות עד כדי פירוד לעיתים קרובות, לחץ כלכלי כתוצאה מההוצאות המטורפות של גידול ילדים (עוד נושא לא מדובר) ועוד ועוד.

יש כמובן לצד כל הדברים האלה רגעי אושר משפחתיים צרופים, המון לימוד חיובי בתהליך ההורות על עצמך כבן אדם מהמראה שהילדים מציבים לך וכמובן משמעות קיומית וסיפוק ששום פוסט ומילים לא יכולים להסבירם. זה הרבה יותר גדול מזה, אולי המשמעות האמיתית לבואנו הנה…המשך הקיום האנושי.

אני אישית מרגיש את כל קשת הנושאים שציינתי בעניין ההורות. לפעמים זה נורא קשה לי ולפעמים זה אושר שאין לתאר במילים בכלל. כישוריי ההורות שלי, כמו כל גבר טיפוסי סבירים ביותר, לא יותר ולא פחות (אשתי למשל הורה מוכשר ממני פי מליון).

אבל בסופו של דבר אני מביא להורות את עצמי כבן אדם שאני, עם המון רגישות, אנושיות, אותנטיות ואהבה וזה מחפה נראה לי על כל החסרונות (ויש לא מעט) ובשורה התחתונה יש לי קשר מאוד משמעותי, חם ואוהב עם בנותיי המקסימות רומי וליה ❤️🙏

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *