חרדה ויצירה

חרדה ויצירה צועדות יחד תמיד כמו תאומים סיאמים!

 
אנו חיים בחצי השנה האחרונה בתקופה סופר מורכבת ולחוצה שמן הסתם אף אחד מאיתנו לא חווה מימיו. כאדם הסובל גם בימים רגילים מחרדות לא פשוטות בכל הקשור לענייני בריאות (כנראה ספיח של עניין בריאותי לא פשוט שעברתי בגיל 25), החלטתי די בתחילת המגפה הארורה או איך שלא נקרא לה, שבמקום להתעסק בקורונה ובחרדות הנגזרות ממנה, אני מאתגר את עצמי באותה רמת אינטנסיביות בפרוייקטים חדשים והופך את הלימון ללימונדה. במקום להתעסק בחרדה, אתעסק ביצירה (הסחת דעת הכי מתגמלת שמצאתי)!
למתבוננים מהצד, במיוחד פה בפייסבוק, זה בטח נראה מגניב ו׳זוהר׳ אבל במציאות האמיתית של החיים, זה לא כזה פשוט (ושלא יתפרש שאני מתלונן, חלילה, ממש לא, להפך), אבל, הפרוייקטים שלקחתי על עצמי, הם בנוסף למקצוע הראשי והאהוב שלי (הלחם והמים) כמעצב גרפי ובונה אתרים בהתאמה אישית והם כרגע ללא שכר (למעט מיזם הביטלס שמכניס כרגע דמי כיס נקרא לזה), כך שנוספה לי עוד משרה שלמה שאני צריך למצוא לה זמן ומשאבים והיא כוללת:

ראיונות עומק עם אמנים ואנשי תקשורת:
ראיונות שהופכים לכתבות (סביב 2500 מילה) עם אמנים ואנשי תקשורת בבלוג שלי: ׳החיים על פי אלדד׳. כל ראיון כזה דורש יום עבודה מלא (הראיון עצמו, התמלול, הכתיבה והעריכה).

סקירות מוזיקה שבועיות בשני אתרים:
בכיוון הרוח – במה מקוונת לתרבות, ספרות ומוזיקה.
יוצאים קבוע TlV – מגזין אינטרנטי לתרבות, אוכל ולייף סטייל. הסקירות הללו לוקחות בין חצי יום ליום עבודה בשבוע.

עם אלדד ויהלי Come Together:
הרצאה אישית שלי על הביטלס משולבת בהופעה של המוזיקאי יהלי קינן, מיזם שדורש לא מעט זמן לעיצוב (לוגו, פליירים, קאבר לפייסבוק), חזרות, שיווק וכמובן ההופעות עצמן.

קבוצת העצמה חדשה:
מפגש ערב דו שבועי (כולל ארוחת ערב משותפת). אנו נהיה שישה אנשים שנפגשים במטרה להכיר לעומק, לשוחח, להקשיב ולהעצים איש את רעהו (בימים האלה זה באמת יכול לתת ערך נוסף עצום).

כתיבה כללית בפייסבוק ובבלוג שלי ׳החיים על פי אלדד׳:
כתיבה הכוללת המלצות תרבות ומחשבות ותובנות אישיות שלי על החיים מ-53 שנות חיים פה על הכדור.

כתיבת ספר:
בכנות, תקוע כבר המון זמן בפרק 16 ודי זנחתי את העניין לטובת ענייני הכתיבה האחרים המוזכרים פה, אבל מקווה מאוד לחזור אליו ממש בזמן הקרוב ולסיים את כתיבתו השנה.

***

כששאלו את וודי אלן למה כיצד ואיך הוא עובד כל כך קשה על מנת להנפיק סרט חדש כל שנה (זה באמת מטורף) הוא ענה: ״עוד לא הצלחתי למצוא הסחת דעת יותר שווה לפחדים שלי ולקשיי הקיום האנושי״. מזדהה עם כל אות במשפט הזה וכשאתה עסוק ביצירת פרוייקטים חדשים ומרגשים, אין לך זמן לפחד!

ואפרופו פחד, הערב יש הופעה רשמית ראשונה ל-30 חברים וחברות במושב ניצני עוז ואני כבר מאוד מתרגש והאמת גם קצת מפחד אבל בטוח שיהיה בסדר וכולנו נהנה יחד.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *