חמש תובנות מהטיול לפראג

1. זוגיות – טיול זוגי לעיר מגניבה באירופה (ופראג סופר מגניבה) זה הטיפול הזוגי הכי טוב שיש. הגענו לטיול אחרי תקופה לא פשוטה ומורכבת בזוגיות של ריחוק והישרדות. במשך שבועות כל אחד מאיתנו היה טרוד בענייניו ההישרדותיים בעבודה ובכלל. הדהים אותי לגלות איך בשניה אחת כשיש תשתית ראויה אנחנו קמים מההריסות, מנערים את האבק ומתחברים שוב לתרכיז האוהב שלנו כמו בימים הטובים.
2. שגרה – מעורר השראה לראות איך אנשים חיים בנינוחות, בנימוס, במאור פנים. כולם כולל כולם. אין דחיפות, אין צפירות (לא שמעתי פה צפירה אחת במשך שבוע), אין צעקות, הכל נעים ומכבד ובעיקר מעורר קנאה.
3. כסף – פשוט לא ייאמן איך שוחטים אותנו בארץ במחירים. הכל פה זול בחצי או שליש. אכלנו אתמול במסעדת גורמה איטלקית נפלאה, כולל בקבוק יין משובח, מנת פתיחה, מנה עיקרית וקינוח וקפה ויצאנו ב-230 ש״ח!
4. חברים – חצי מהטיול היינו פה עם חבורה מקסימה שמכירים אחד את השני הרבה זמן ואנחנו הצטרפנו. נוכחתי לגלות שיש לי לא מעט עבודה לעשות בהקשר של חיזוק תחושת החופש האישי שלי בתוך חבורה.
5. הגשמה – בצעידה הבוקר לבית קפה הורס עשינו הילית ואני חשבון נפש על כברת הדרך הלא תיאמן שעברנו ב-11 השנים מהפעם הקודמת שהיינו בפראג והגענו למסקנה שאנחנו מלאי סיפוק מהדרך האישית, הזוגית, המשפחתית והמקצועית שעשינו.
שנינו חשים מוגשמים מאוד מקצועית (בפעם הקודמת שהיינו פה עוד הייתי לפני כל הגל של האתרים לאמנים ולמוזיקאים). שנינו חשים שעברנו שנים משמעותיות ומורכבות כמשפחה עם לא מעט אתגרים לא פשוטים שהיו לנו עם רומי וליה בגיל ההתבגרות שעברנו בהצלחה. והכי חשוב ששנינו רואים עין בעין את העתיד הקרוב והרחוק כיחידים, כזוג וכמשפחה 💛