חמש תובנות מהטיול בארה״ב

1. אנשים אומרים לך בארץ: ״ארה״ב קורסת / שוקעת, סן פרנסיסקו מתפוררת״ וכו׳. הלוואי עלינו לשקוע ולהתפורר ככה. סן פרנסיסקו פורחת מתמיד. הכל חי, שוקק, יפה ומהמם. המסעדות מלאות, תיירים בכל פינה. למעט אזור מסויים בדאון טאון שננטש בקורונה ועדיין לא חזר לקדמותו, לא זיהיתי שום התפוררות ושקיעה, נהפוך הוא.

2. האמריקאים נחמדים, נקודה. נחמדות שכבר כמעט שכחתי שקיימת. אנשים זרים אומרים לך בוקר טוב במאור פנים ברחוב כשחולפים על פניך. הכל מתנהל באדיבות ונימוס. כל מי ששאלנו פה משהו, ביקשנו עזרה / הסבר, נענה בחפץ לב ומכל הלב, פשוט תענוג לגלות שההתנהלות הזו עדיין קיימת בפינות רחוקות בעולם.

3. חווית הנהיגה פה מדהימה. הכל רגוע, נעים ונורמלי, נשבע שלא שמעתי פה צפירה אחת במשך שלושה שבועות. נותנים לך לעבור נתיב, אין חיתוכים פראיים, גניבת תור, אי שמירת מרחק, פשוט תענוג, לקנא!

4. תודעת השירות כאן מעוררת השראה. הכל מתנהל בתקתקנות, במקצועיות ובנועם יוצא דופן. אתה מרגיש שלמוכר באמת אכפת ממך, שהוא מכבד אותך ויעשה הכל בשבילך.

5. אכפתיות מהסביבה ולא רק מהבית הפרטי שלך. כשאתה מסתובב בסן פרנסיסקו, בברקלי, באוקלנד, בסנטה ברברה ובכל עיר אחרת שהיינו כאן, אתה שם לב שהכל מטופח ומתוחזק (גם באזורים פחות וואהו בלשון המעטה) ולא רק בבתים פנימה. הבתים צבועים, מתוחזקים, הרחובות נקיים והנוי מטופח ומתוחזק. כייף לראות את זה.

אז נכון, אני לוקח בחשבון שאני מסתכל על הכל בעיניים של תייר בחופשה ושיש גם המון דברים לא טובים שלא ראיתי פה בטיול ושקליפורניה היא לא בהכרח מדגם מייצג של ארה״ב ועדיין יש המון מה לקחת וללמוד מהם.