חיים משל עצמו

בן ויונתן ארצי מארחים את איה כורם בספרייה העירונית קרית אונו

הופעות רציניות שמתחילות עם קטע הומוריסטי חזק ולא צפוי הן סימן מבשר טובות להמשך.

בן ארצי עלה טיפה נבוך לבמה הקטנה בספרייה העירונית בקריית אונו, מלווה באחיו המוכשר יונתן ופתח בביצוע מרגש לשיר הכל כך מזוהה שלו, אפשר להגיד מגה להיט בזמנו, "חיים משל עצמי". לקראת סוף השיר נכנס באיחור מישהו, ואז כשסיים את השיר בן הסתכל עליו ואמר: "בוא אספר לך מה הפסדת", והתחיל לספר לו מה הפסיד תוך שימוש במילות השיר הידועות:
"אז ככה, מדובר בבחור שנזכר בבוקר בו קם מלילה אצל זוגתו שקמה איתו בבוקר לחיים משל עצמה. גם הוא מחפש חיים משל עצמו….הם נפרדים בנשיקה סוערת, והוא שואל את עצמו אם היא תהיה לו בסוף היום..".

הבחור המאחר היה קצת בהלם מהיחס האישי. לגמרי היה ברור מהתדהמה שניכרה עליו שהוא בכלל לא ציפה לזה. זה היה חמוד וחינני להפליא, קסם שיכול להתרחש רק בהופעות אינטימיות במקומות קטנים מהסוג של הספרייה בקרית אונו, מקום עם כמה עשרות כסאות שמקיפים בחצי סהר במה קטנטנה כשהכל מוקף בהמון ספרים המייצרים תחושה ביתית חמה ונעימה.

אחרי פתיחה מפתיעה ולא צפויה שכזו יכולה להיות נפילת מתח, אבל זה לא קרה. בן שלף מיד אס נוסף בדמות להיטו הגדול השני והשנוי במחלוקת "אני אפס", כולל סיפור קצר סביב השיר כשהטריגר הוא שאלה פשוטה שהפנה אליו לאחרונה בנו הצעיר: "אבא למה אתה שר על עצמך אני אפס?". על מנת לגלות את התשובה, תצטרכו להגיע בעצמכם לאחת ההופעות הקרובות של בן ארצי, עליה אני ממליץ בחום.

ככה זרמה לה ההופעה משיא קטן אחד למשנהו, כשהעניין הבא היה שיר ששר יונתן כשלפני השיר התווכחו האחים בחמידות מי יציג את יונתן: הוא עצמו או בן אחיו. בסוף הוחלט שיונתן יציג את עצמו. עוד קודם לכן הבנו שהוא האח הצעיר של בן, גם הוא בדיוק כמו בן הבן של שלמה ארצי (עניין לגמרי לא פשוט וככל הנראה במיוחד כשאתה עוסק באותו תחום).

יונתן סיפר בביישנות כובשת שהוא בן 31, מוזיקאי, כתב עד כה מאות שירים שאף אחד לא מכיר (עדיין) ועומד להוציא בקרוב את אלבומו הראשון. ואז אחרי ההקדמה הזאת הגיש ביצוע נקי, קסום ויפהפה לשיר שנקרא "אם". קשה היה לפספס את הכישרון והכריזמה, ולגמרי לא בגלל אבא.

השיא הבא היה אירוח של איה כורם לשלושה שירים כולל ביצוע נהדר ל"כנראה שאהבתי אותך" מאלבום הבכורה של בן. משם שייטה לה ההופעה בנעימות בין שירים אישיים מרגשים לסיפורים אותנטיים שכל אחד יכול למצוא בהם את עצמו – על מערכות יחסים, שברונות לב, יחסים משפחתים וביצוע הורס לשיר הכי חשוף ומרגש בעיניי של בן "הבן של מקרטני". וכל מילה נוספת על השיר מיותרת.

לקראת סוף ההופעה סיפר בן באופן אירוני, מצחיק וקצת ציני, כמתבקש, את חוויותיו בבית הדין הרבני כהקדמה לשיר נהדר שלו בשם "עוד תחנה". מי שלא מכיר, זה הזמן לגשת ליוטיוב הקרוב לביתכם, מדובר בשיר מרגש.

את ההופעה המקסימה הזאת חתמו האחים ארצי בקאבר נהדר ל"אני גיטרה" האלמותי, ושלחו את כולם נרגשים ומרוצים אל תוך הלילה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *