חג הספר העברי – פרופ' עמיר תומר

את פרופ' עמיר תומר הכרתי דרך חברי הטוב יהורם גלילי שהיה היחצ"ן של ספר השירה שלו "מעצב אהבות". עמיר חיפש מישהו שיקים לו אתר אינטרנט שיאגד כל פעילותו כפרופסור להנדסת תוכנה ומערכות עם רזומה מאוד מרשים כמרצה בעל שם מצד אחד את ומצד שני גם את פעילות כמשורר וסופר.

עצבנו ובנינו את האתר במהירות וביעילות (על הדרך גם עיצבתי לו לוגו) ורק לפני שבוע עמיר עדכן אותי שהאתר משמש אותו בצורה נפלאה לעדכונים שוטפים חשובים גם בהקשר של הנדסת התוכנה וגם את הפעילות כסופר ומשורר.
https://www.amirtomer.com

 

לסיום ראיון קצרצר עם עמיר על כתיבה וספרים:

הספר האחרון שהוצאת?
הספר אחרון שיצא לאור ממש לאחרונה הוא ספר סיפורים קצרים בשם "הוואלס האחרון בציריך".

בגב הספר נכתב: "הקריאה בסיפורים שבקובץ זה רוויה בסקרנות ובהפתעה. מציאות ודמיון שלובים בהם זה בזה, זיכרונות ילדות נשזרים בפנטזיות, התקווה לאהבה גדולה נמהלת בחרדת נטישה. ככל שמתקדמת הקריאה מיטלטלים עוד ועוד רגשות בנפשם של הקוראים, כיד הדמיון הטובה על הכותב"

האם יש לך רצון לכתוב עוד ספר?
אני עומד להוציא לאור עוד השנה ספר שירים מתורגמים של המשוררת האמריקאית ליזל מולר שאינה מוכרת בארץ. אני עובד כעת על ספר שירים שני, מפרסם בכתבי עת והיד עוד נטויה… 🤭

הספר האהוב עליך?
קראתי לאחרונה את ספרו האחרון של מאיר שלו "אל תספר לאחיך" – אהבתי מאד (כמו גם את כל ספריו הקודמים) את סגנון הכתיבה – בהחלט מודל ראוי ללמוד ממנו.

מי הסופר/ת ו/או משורר/ת האהוב עליך?
אני עדיין מסתכל בגעגועים אחורה על המשוררים הקלאסיים כגון נתן אלתרמן ולאה גולדברג. אהוב עלי במיוחד אלכסנדר פן.

 

פחות