חג הספר העברי – דנה אלעזר-הלוי

בתור ילד שהיה מחסל ארבעה ספרי חסמב"ה בלילה, לעצב ולבנות את האתר הרשמי של סופרת הילדים והנוער דנה אלעזר-הלוי, הסופרת שכתבה את סדרת 'שליחות חשאית' (החסמב"ה של הדור הזה), סדרת מותחני ריגול לילדים ונוער שמכרה עד כה מעל 150,000 עותקים, היה אתגר מרגש ומרתק במיוחד.

דנה הגיעה אליי לפני שנתיים בהמלצתה של האחת והיחידה, הסופרת מאירה ברנע גולדברג המוכשרת והסופר מפרגנת (כתבתי טור גם עליה בדיוק פה בשישי האחרון).

תהליך עיצוב ובניית האתר מול דנה היה מרתק! בניגוד להרבה לקוחות היא הגיעה מאוד מגובשת, ידעה בדיוק מה היא רוצה מהאתר והייתי צריך לתרגם באופן גרפי, תמציתי ומדוייק את התמונה המאוד ספציפית שהיתה לה בראש לגבי האתר. הקונספט העיצובי היה אתר ביתי, חם, טיפה באוירה של פעם. לשמחתי דנה היתה מאוד מרוצה מהתוצאה.

לפני חודש, שנתיים מיום עליית האתר, לכבוד שבוע הספר המתקרב ויום הולדתה, החליטה דנה לעשות שינוי באתר (כתוצאה מפעילותה המבורכת בכתיבה) וגם את זה עשינו בתהליך יצירתי, מתוקתק וכייפי ושנינו מאוד אהבנו את השינוי והתוצאה. לשמחתנו גם הגולשים הגיבו בהתלהבות, מוזמנים להציץ:
https://danaelazarhalevi.co.il

ולפני סיום, ראיון קצרצר עם דנה על כתיבה וספרים:

הספר האחרון שהוצאת?
הספר האחרון שפרסמתי הוא אור נגד פז 4: תעלולים בטיול השנתי. הפעם התחרוּת בין חבורת האורניקים לחבורת הפזניקים מגיעה לשיא, כשהם נאלצים לצאת יחד לטיול שנתי ועוד באותו אוטובוס…

האם יש לך רצון לכתוב עוד ספר?
בוודאי! קודם כול, אני עדיין חייבת לקוראים שלי המשכים לסדרות הקיימות, אבל יש לי עוד הרבה רעיונות, וגם עוד פרויקט גדול שמתבשל לו לאטו.

הספר האהוב עליך?
נורא קשה לי לענות על שאלות של "הכי", אבל אני יכולה רק לומר שגם הספרים שאני קוראת היום ונהנית מהם הנאה כבירה לא משתווים מבחינת הרגש שלי כלפיהם לספרים שאהבתי בילדותי, אלה שקראתי שוב ושוב עשרות פעמים.

מי הסופר/ת האהוב עליך?
גם כאן קשה לבחור, ובכל זאת אציין ששמחתי מאוד לשמוע שבקרוב יתפרסם ספר חדש של אן פאצ'ט.