חג הספר העברי – דורון שנער

לפני שנתיים בעקבות המלצה של מס' סופרות שעשיתי להן אתר, בראשן הסופרת מאירה ברנע גולדברג, פנה אליי הסופר דורון שנער שאעצב ואבנה גם לו אתר. בתכלס הוא הסופר הראשון והיחיד בינתיים שעשיתי לו אתר. כל השאר הן סופרות, מה שהפך את זה לשונה ומעניין מבחינתי. לזה תוסיפו את העובדה שדורון התגלה בתהליך העבודה כאדם אינטליגנטי, איכותי ומיוחד מאוד.

הוא היה מאוד מדוייק ברצונות שלו וכיוון לאתר נקי ופרקטי, כזה שיציג אותו, את הספרים ואת יתר הפעילויות שלו באופן אסתטי, ממוקד ויעיל וכך עשינו. הוא היה שבע רצון מהתוצאה אבל לפני כמה חודשים החליט שהוא רוצה לשנות כמה דברים באתר ועשינו לאתר מתיחת פנים. למיטב הבנתי גם הפעם הוא יצא מרוצה וכך גם אני.
https://shinar.co.il


ולפני סיום, ראיון קצרצר עם דורון על כתיבה וספרים:

הספר האחרון שהוצאת?
הספר האחרון שהוצאתי היה "שולמית מאושרת" בהוצאת כנרת. זמורה. זהו סיפור על שולי, שולמית, שחיה חיים שהיא רואה כמאושרים, עד שהיא פוגשת דמות מהעבר בספרייה העירונית, והזיכרונות שמחזירים אותה לתקופות הרעות מערערות את אושרה, אך לא לתמיד. מעט לפני כן יצא לאור בהוצאת רימונים ספר הנוער הראשון שלי, תעלומה במרתף בית הספר. חבורת נערים בכיתה הא, מונהגים על ידי תמר, מגלים בבית הספר החדש מרתף ובו סוד קצת מפחיד, ופותרים את התעלומה עד ללכידת פושעת מסוכנת אחת.

יש לך רצון לכתוב עוד ספר?
הספר הבא, פרוזה למבוגרים, כבר נכתב ונערך ואנחנו בשלב התקנה ועיצוב הכריכה . זהו סיפור שמח מצחיק וקצת עצוב, ויצא לקראת החגים בהוצאת כנרת זמורה.

הסופר האהוב עליך?
הסופר האהוב / אהוד / מוערך עלי הוא ויליאם פוקנר. מי שיכול ישקרא אותו בשפת המקור, כי הוא כותב לפעמים בעגה דרומית, קצת משבשת שהתרגום עושה לה בדרך כלל עוול. בעברית, תמיד האחד והיחיד אהרון אפלפלד.

אני זוכר את שבוע הספר בחיבה נוסטלגית. סיבוב ארוך בין דוכנים אין סופיים, השיבה הביתה עם שקיות מלאות. לא בטוח שזו אותה חוויה היום כשממילא יש מבצעים בחנויות, יש פיצול בין הוצאות ותיקות לעצמאיות. ואולי להיפך. ריבוי המבצעים והפיצולים זו דווקא חגיגה גדולה. קדימה, קנו ספרים. כמה שיותר. במקום המבורגר, במקום שני כדורי גלידה.