חג הספר העברי – גלית דהן קרליבך

הסופרת גלית דהן קרליבך, פנתה אליי לפני שנה וחצי בערך לעיצוב ובניית אתר. אני לא זוכר איך היא הגיעה אליי, כנראה דרך האינטרנט כמו שקורה בלא מעט מקרים. כבר מהשנייה הראשונה בשיחה עם גלית הרגשתי שאני במחוז, יותר נכון ממלכה אחרת, מיוחדת ומקסימה שלא דומה לשום דבר שהכרתי קודם. גם כאדם וגם ככותבת, גלית היא שילוב מרנין של ניגודים. תמימות, עדינות, מרדנות, פראות ונון קונפורמיזם שוכנים בתוכה זה לצד זה בהרמוניה מעוררת השתאות.

כמו בהרבה מקרים, הקונספט העיצובי של האתר שיצרנו יחד נגזר מהלוגו איתו התחלנו את תהליך העיצוב. גלית רצתה דג, כי היא מזל דגים וגם ראשי התיבות של שמה הן דג (דהן גלית). אז עיצבנו לוגו מדליק עם דג, מה שגם קבע בסופו של דבר את האוירה והצבעוניות של האתר.

האתר של גלית, אמנית אמיתית בכל נפשה, מכיל את כל פעילותה כסופרת, מנחה סדנאות כתיבה ומדריכה סיורים ספרותיים. יש כמובן גם עדכונים שוטפים, שווה לעקוב.

 

ופני לסיום, שאלון קצרצר עם גלית על כתיבה וספרים:

מהו הספר האחרון שהוצאת?
הרומן "מזל יתומה" התפרסם באחוזת בית ומספר את סיפורה של אביטל אוחיון, יתומה מליפתא שנאלצת לשרך את דרכה בעולם הקשוח של ירושלים האחורית, הלא פוטוגנית והלא תיירותית.

יש לך רצון לכתוב עוד ספר?
לא מדובר ברצון אלא בדחף. האנושות איננה מחמיאה בלשון המעטה והדרך הטובה ביותר לסבול אותה היא להתבונן בה מבעד למילים.

הספר הכי אהוב?
מיליוני ספרים מביטים בי כעת בזעף אבל לו עלי לבחור ספר אחד אבחר ב"תחת חורש חלב" של דילן תומס האגדי. ספר שהוא ערבוב משונה של שירה, מחזה וציור אנושי עז צבע.

הסופר/ת הפייבוריטי?
גם מיליוני סופרים מביטים בי בזעף. קטולוס ללא ספק הוא אחד ממשוררי האהבה הנכזבת האהובים עלי ביותר. אצלו- לב שבור ויגון קודר מוגשים לקורא בעסיסיות כזאת שפתאום עסקי האהבה בימינו נראים כמו בדיחה.

https://galitdahan.co.il