חג בספר העברי – נטע ענבר – סבן

את נטע ענבר סבן – פסיכולוגית קלינית מומחית, הכרתי דרך חברי הטוב יהורם גלילי, איש יחסי הציבור של ספרה "מחול התודעה והנפש", שאותו ערך ספרותית, לשונית והוציא לאור.

נטע מעבר להיותה פסיכולוגית קלינית מנוסה ומקצועית, גם כותבת מאמרים מקצועיים רבים בכלי התקשורת וגם ספרי עיון בתחום עיסוקה כפסיכולוגית קלינית מומחית. עד היום הוציאה לאור שני ספרים: "פסיפס אנושי" ו"מחול התודעה והנפש", אותו ערך כאמור ספרותית ולשונית יהורם גלילי.

נטע פנתה אליי בהמלצתו החמה של יהורם על מנת שאעצב ואבנה לה בית וירטואלי שיאגד את כל מה שהיא עושה: הדרכות למטפלים, סוגי טיפולים, פודקאסטים, מאמרים שהיא כותבת בכלי התקשורת וכמובן הספרים שהוציאה לאור וניתן לרכוש באתר.

העבודה מול נטע פגשה אותי בתקופה לא פשוטה סביב עניין אישי מורכב שעברתי באותה תקופה (ולשמחתי כבר מאחוריי) ותוך כדי העבודה ניהלנו פה ושם שיחות קצרות על הנושא וחשתי הכי מקרוב כמה נטע מקצועית, רגישה, מנוסה ומלאת חמלה ואמפתיה.

במהלך גיבוש קונספט עיצובי ללוגו ולאתר, כתבה לי נטע יום אחד:
"נתקלנו בתי ואני במקרה באתר שמאוד אהבנו ואני שולחת לך אותו להתרשמות כרפרנס" ושלחה את האתר של ד"ר חיים שפירא. מה רבה היתה הפתעתה לשמוע שאני האדם שעומד מאחורי עיצובו ובנייתו. לאחר מכן התקדמנו במהירות וביעילות עם עיצוב הלוגו והאתר ונטע ומשפחתה אהבו מאוד את התוצאה:
https://neta-inbar-saban.com

 

לפני סיום שיחה קצרצרה עם נטע על כתיבה וספרים:

הספר האחרון שהוצאת?
"מחול התודעה והנפש – מבט פסיכולוגי על תהליכי התפתחות אישית וחברתית". ספר הבודק כיצד לשנות את חיינו על ידי שינוי תבניות חשיבה שעוצרות אותנו.

האם יש לך רצון לכתוב עוד ספר?
הספר הבא כבר כתוב ובשלבי עריכה אצל יהורם גלילי ושמו: "נשבר לי הלב תעזרו לי – טיפול פסיכולוגי בילדים ונוער".

הספר האהוב עליך?
הספר האהוב עלי הוא "דפי תמר" של דבורה עומר. ספר שהראה לי שמותר כילדה לחלום ולהבין את העולם בדרכי.

מי הסופר/ת משורר/ת המועדף עליך?
משוררת אהובה עליי היא לאה גולדברג שנוגעת בנימי נפשי.