ונדמה ששבו

פונץ' בהופעה בספרייה, מתנ"ס קרית אונו.
31.1.2023

כחלק מתחיית תקליטי הוויניל יצא לאחרונה בהוצאה מחודשת האלבום הראשון והמיתולוגי של להקת פונץ' על גביי תקליט כפול עם תוספות וקטעים נדירים, בהוצאת 'זהב שחור'.

לרגל הוצאת האלבום בתאחדה הלהקה, שעברה לא מעט גלגולים ותחלופה של חברים בהרכב במשך 33 השנים שחלפו מיום הקמתה, לסיבוב הופעות קטן . גם אני כיתתי את רגליי לספרייה העירונית בקריית אונו. למען האמת, לא יצא לי עד היום לראות הופעה של פונץ', גם לא בשנות הזוהר ושמחתי שנקרתה לי סופסוף הזדמנות.

זו היה ערב חורפי סוער במיוחד שהתאים ככפפה למוזיקה של פונץ' שהיא מצד אחד הכי שמשית וישראלית שיש, ומצד שני עם סאונד בריטי בולט כשחדי האוזן לא יתקשו לזהות את הסמיתס וג'וני מאר כמעט בכל צליל וצליל.

גם בגל להקות הרוק הקצר ששטף את ישראל בתחילת שנות התשעים, פונץ' היו שונים ונבדלים. חסרים את הכריזמה ואבק הכוכבים שהיו לחלק מהלהקות סביבם, אבל היו להם בארסנל שירים נפלאים, כולל כמה להיטים שיצר בכשרון מנהיג הלהקה והזמר יוסי בבליקי, אנטי כוכב מובהק מלא פאשן ותשוקה ליצירה ולאמנות שהפטיר כשעלו לבמה: "זה סיבוב דאווין לוויניל".

כל השירים הנפלאים שיצרה הלהקה לא נפקדו מההופעה, בביצועים נהדרים ורעננים, כולם עומדים בכבוד במבחן הזמן. זה התחיל עם "משחק על הכבוד", "יש לך מקום" (מאלבום הסולו הנהדר של בבליקי "אלבום המצעדים"), נמשך עם "דורי", "ונדמה שישוב", "דנה ראתה עב"ם" הנוגים יותר ואז העלתה הלהקה הילוך כשכל הקהל על הרגליים עם "אני מאוהב בבחורה מבת ים", "עדינה" (חייל אמריקאי במיטה") וסיימה את ההופעה בחיוך גדול עם "הוא מסתכל בה כל הזמן" הנפלא.