המכאניקה של החיים

אתמול אחרי ההופעה הנפלאה של ארקדי דוכין בהיכל התרבות, הלכנו סיגלי ואני לשתות משהו ב״שופטים״, פאב שאני מאוד אוהב כבר 40 שנה, זה מטורף! אותם שולחנות, כיסאות ותמונות על הקירות וכמובן החומוס והצ׳יפס שלא השתנו מגיל 16.

השופטים נפתח כשהיינו בערך בני 15 וסיגלי היא חברת ילדות מגיל 13. הכרנו כשאני ועוד ארבעה חברי ילדות הצטרפנו לקבוצה שלה בנוער העובד והלומד ומאז אנו בקשר כמעט כל השנים. אני מאוד מחבב אותה כי הוא אמיתית, מקורית, חכמה, יש לה לב טוב ויש לנו טעם דומה במוזיקה ובעוד המון דברים.

אתמול היא באה איתי להופעה של ארקדי כי הילית לא יכלה לבוא וכשהתיישבנו על הבר היא אמרה לי:
״כל הכבוד להילית שמפרגנת לך לצאת שלושה ימים ברציפות להופעות, שניים מהם עם בחורות ועוד ביום שישי בערב. זה ממש לא מובן מאליו״.
״זה מראה שיש לנו זוגיות חזקה״, עניתי תוך לגימה מהבירה הנהדרת. ״גם אני מפרגן לה את הדברים שעושים לה את זה, כמו למשל טיסות לפורטוגל עם אחותה או טיסות עם חברות ליריד העיצוב במילאנו פעם בשנה״.
״בכללי אנחנו משתדלים וגם מצליחים לתת מרחב אחד לשני בתוך המחויבויות ההדדיות בבית והמחוייבות אחד לשני, להגשים כל אחד את חלומותיו וכמובן סומכים אחד על השניה. לשמחתי כל אחד מאיתנו מצליח להישאר הכי הוא בתוך הביחד הזה״.
״זה נהדר״, אמרה סיגלי, ״אני מכירה אותכם יחד לא מעט שנים ורואה מהצד איזו דרך עשיתם ביחד ולחוד״.

הכייף הכי גדול עם סיגלי זה שהיא אלופה ב׳סמול טוק׳. מאוד רהוטה, יודעת להקשיב וגם לקחת מקום לדבר כשצריך, אז השיחה זרמה ודיברנו על המון דברים ואז כשנכנסו לרכב חזרה אמרתי לה:
״הדבר שעושה לי הכי ברבה שמחה, זה שהיום אני מרגיש שלמדתי סופסוף יחסית את המכאניקה של החיים. פתרתי בשנים האחרונות המון קונפליקטים שפעם ייסרו אותי מוות ונהייה לי שקט ושלווה (באופן יחסי לעצמי כמובן)״.

״אם זה היחסים עם אמא שלי שעשינו השלמה נפלאה ב-15 שנה האחרונות (היו שנים שכמעט כל שיחה בינינו הייתה מסתיימת בריב), היחסים עם האחים שלי יובל ואסף שמתנהלים שנים על מי מנוחות, החרדות שכבר כמעט לא קיימות ובטח לא מנהלות אותי וכמובן חברים. מוקף היום מתוך בחירה רק בחברים, ידידים ומכרים שאני מאוד אוהב, מעצימים ומפרגנים וגם זה לא מובן מאליו. פעם זה היה הכי הפוך, הייתי מוקף בעיקר באנשים מקטינים ומורידים״.

״איזה יופי, ממש כייף לשמוע, רואים את זה״, אמרה סיגלי כשירדתי מהרכב, ״היה ערב נהדר, תודה על ההזמנה וד״ש להילית״.