הייתי יכול להיות ד"ר ל…

לא כל יום יוצא לי לעצב ולבנות אתר (וגם 2 לוגואים, שניהם באתר) לד"ר לביולוגיה מולקולרית! אתגר מקצועי עיצובי לא קטן. לרגל האירוע החגיגי ערכתי ראיון קצר עם ד"ר סיגל ביצור, מרצה על מדע ובריאות ואחת החכמות שיצא לי להכיר.

היה רגע שידעת שתהיי דוקטור לביולוגיה מולקולרית?
אני חושבת כשהתחלתי ללמוד, ידעתי שאלך עם זה עד הסוף. היה רגע שלא הייתי בטוחה שזה יקרה, כשחטפתי בלקאאוט בראיון הקבלה למכון ויצמן ובקושי הצלחתי לזכור איך קוראים לי. עשיתי ראיון חוזר והפעם זכרתי להביא איתי את המוח שלי…

למה בחרת במקצוע הזה?
מאז שהייתי ילדה נמשכתי לתחום המחקר המדעי. הייתי ממש מרותקת לסיפורים על גילויים – ממגלי ארצות ועד חוקרי טבע ומחלות. רק כשהתחלתי לעסוק בזה, בתואר השני הבנתי שהיום יום של מחקר מורכב מהמוני שלבים קטנטנים שחוזרים על עצמם ובכלל לא זוהרים כמו שנדמה.

הגעת עם המקצוע לאן ששאפת להגיע?
אחרי שסיימתי את הדוקטורט עשיתי תפנית מקצועית ובמשך 13 שנים עבדתי בהייטק. לא הגעתי למימוש האקדמי של המקצוע, אבל השתמשתי בהרבה דברים שלמדתי ובצורת החשיבה המדעית גם בעיסוק החדש.

מה שאני עושה היום – הרצאות על בריאות ומדע, מחובר יותר למה שלמדתי ומאפשר לי להביא לידי ביטוי את הידע, את הראיה הביקורתית והחיפוש אחרי הוכחות מחקריות לכל המלצה.

מה החלום המקצועי הכי גדול?
היום החלום המקצועי שלי הוא להרחיב את מעגל ההשפעה ואת העומק. אני רוצה להרצות לכמה שיותר אנשים בגיל השלישי כדי לעזור להם לשפר את איכות החיים. בימים אלה אני לומדת לתואר שני בגרונטולוגיה, כדי להרחיב את הידע שלי ולהכיר טוב יותר את התחום.

אם לא היית במקצוע הזה במה עוד היית רוצה לעסוק?
שאלה מצויינת שחשבתי עליה לא מעט. היכולת הכי חזקה שלי, ומה שאני מאוד אוהבת לעשות, זה ללמוד. אולי הייתי מורה? הדבר השני שאני אוהבת זה לעשות דברים בידיים – לפרק, לתקן. אולי אינסטלטורית? 😄

http://www.sigalbcoaching.co.il