החסמב"ה של הדור הזה

בתור ילד שהיה מחסל ארבעה ספרי חסמב"ה בלילה, לעצב ולבנות את האתר הרשמי של סופרת הילדים והנוער דנה אלעזר-הלוי, הסופרת שכתבה את  סדרת 'שליחות חשאית' (החסמב"ה של הדור הזה), סדרת מותחני ריגול לילדים ונוער שמכרה עד כה מעל 100,000 עותקים, היה אתגר מרגש ומרתק במיוחד. לרגל העלאת האתר החגיגית, התיישבנו השבוע בזום לשיחה קצרצרה.

היה רגע שידעת שתהיי סופרת?
הרגע שבו הבנתי שאהיה סופרת היה הרגע שבו קיבלתי מייל משרי גוטמן, חברתי הטובה והעורכת שאני הכי סומכת עליה. שרי הגיבה באותו מייל על טיוטת הספר ששלחתי לה – הטיוטה של "מבצע מנהטן" – ואחרי שהחמיאה לי עליו, אמרה שתשמח להוציא אותו לאור בהוצאה שלה, "אחוזת בית". עד אז לא חלמתי להיות סופרת, גם לא כשהייתי ילדה, וגם במהלך כתיבת הספר לא הייתי לגמרי בטוחה שהוא באמת יתפרסם. אז כשקראתי את המייל של שרי בהחלט אמרתי לעצמי: "וואו, אני עומדת להיות סופרת!"

בחרת במקצוע או שהמקצוע בחר בך?
אני לא יודעת מי בחר במי, אבל אני יכולה רק לומר שאני חגה סביב המקצוע הזה כבר הרבה שנים. נולדתי למתרגמת ספרים, ועסקתי בעצמי בכמעט כל תפקיד בתחום הזה של הוצאה לאור: מגיהה, עורכת, מתרגמת, עורכת מדור ספרות, מרצה לעריכה ספרותית. אז כן, יכול להיות שבשלב מסוים הגורל אמר לעצמו: נו, מתי היא כבר תבין שהיא צריכה להתחיל לכתוב בעצמה?

הגעת עם המקצוע לאן ששאפת?
הספרים שלי נמכרים נהדר וכולם זכו לביקורות מצוינות. אני עצמי קיבלתי פרסים ואני זוכה לאהדה עצומה מהילדים שקוראים את הספרים שלי ולאינספור פניות נרגשות מילדים וגם מהורים. אז אפשר בהחלט לומר שהגעתי להרבה יותר ממה ששאפתי.

מה החלום המקצועי הכי גדול?
החלום המקצועי הכי גדול שלי הוא להספיק בימי חיי להגשים את כל הרעיונות הרבים שיש לי לספרים שאני רוצה לכתוב (כולם לילדים, אגב).

אם לא היית במקצוע הזה במה היית רוצה לעסוק?
קשה לי לדמיין את עצמי עוסקת בתחום שלא קשור בספרים, ובשלב הזה בחיי אין לי שום פנטזיות על קריירות אחרות. אני חושבת שאילו נאסר עלי מסיבה כלשהי לכתוב, הייתי רוצה להיות מסודרת כלכלית במידה שתאפשר לי לעסוק רק בפעילויות הפנאי שלי – לנגן, לשיר, לבקר במוזיאונים, דברים כאלה.

לאתר הרשמי של סופרת הילדים והנוער דנה אלעזר-הלוי:
https://danaelazarhalevi.co.il

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *