האם אני מאושר?

המון חברים שמדברים איתי בשנה, שנתיים האחרונות, שואלים בתחילת השיחה, במן חצי התנצלות מטובלת בסקרנות: "תגיד לי אתה באמת מאושר כמו שזה נראה בפייסבוק"?

אז התשובה היא כן, אבל ארחיב במס' נקודות שחשוב לי מאוד להעביר בעניין.

1. המון אנשים מבלבלים לטעמי בין אושר לשמחה. אושר יכול לבוא לידי ביטוי ברגעים (חולפים!) של שמחה, אבל בעיקר בתחושה כללית, יציבה ומתמשכת שהחיים שאתה חי מספקים, מלאי עניין, הגשמה עצמית ומשמעות. זה לא אומר שאין בהם רגעים קשים, משברים ועצב. יש ויש. אבל גם כשיש זה לא פוגם בתחושה היציבה והמתמשכת שאני חי חיים משמעותיים שאני אוהב.
2. הפכתי בשנים האחרונות להיות החבר הכי טוב של עצמי וזה לא תמיד היה כך, עניין שמאוד תרם להמון שינויים חיוביים בחיי, בעיקר הוריד את התלות בסביבה החיצונית (בת זוג, הורים, אחים, חברים וכו') ואת הצורך באישורים מבחוץ (עניין שניהל ואימלל אותי המון שנים עד העבר הלא ממש רחוק).
3. ההשלמה העצמית תרמה גם לשיפור דרמטי בכל מערכות היחסים שלי, בראש וראשונה עם אשתי ובנותיי, וגם עם אימי, אחיי וחבריי, עניין שמאוד הגביר את רף השמחה ושביעות הרצון שלי מחיי.
4. מצאתי בשנים האחרונות משמעות מתמשכת בכל אחד מארבעת העמודים של הבניין של חיי: עיצוב. כתיבה. מוזיקה. אנשים, כשהכל השתלב יחד למרקם אחד הרמוני.
בעבודה שלי כמעצב גרפי ובונה אתרים, אני מגשים המון חלומות (כמו למשל עיצוב ובניית האתר לזכרו ושימור מורשתו אריק איינשטיין שעלה לאויר לפני חודשיים).
בעיסוק שלי כאיש כותב (בבלוג שלי, בפייסבוק, באתרים שאני כותב סקירות מוזיקה ובספר שאני כותב).
באהבה שלי למוזיקה שמתבטאת בתחביב כאספן תקליטים ודיסקים וכמובן בהאזנה אינסופית 24/7 למוזיקה.
לבסוף האהבה לאנשים שמחברת בין כל העיסוקים שלי, בין אם זה לקוחות בעיצוב הגרפי שאני מייצר להם את הנראות החזותית, איתה הם יוצאים בגאווה החוצה לעולם וכמובן הראיונות בבלוג המבטאים באופן הכי נקי וטהור את הסקרנות והאהבה שלי לבני אדם באשר הם.
5. אני חי כל יום עד הסוף כאילו זה היום האחרון בחיי ולא לוקח שום דבר כמובן מאליו. הכרתי בשנתיים האחרונות חברים חדשים שהפכו לחברי נפש, התחלתי להופיע לראשונה מול קהל עם מיזם הביטלס Come Together עם יהלי ואלדד שיצרתי עם החברה, הצלמת והדי.ג'יי גלי מרגלית והמוזיקאי יהלי קינן, פיתחתי בלוג חדש 'החיים על פי אלדד', בו אני כותב ומראיין על כל תחומי העניין שלי: עיצוב, כתיבה, מוזיקה, הגיגים פילוסופיים, בני אדם וחזרתי לאספנות התקליטים שאני כל כך אוהב (אחרי למעלה מ-25 שנות הפסקה).
6. למדתי לעשות שקשוקה חלומית, עניין אקוטי בתחושת השמחה המתמשכת שלי.
7. חייב להגיד לפני סיום הפוסט, שאני מנסה להביא לידי ביטוי בפייסבוק גם צדדים פחות 'סקסיים' של חיי. חרדות בריאות לא פשוטות, שינויים תכופים במצבי הרוח, נטייה לאובססיביות בעניינים שוליים, נטייה לילדותיות מוגזמת וגם שדים כאלה ואחרים מהעבר הרחוק יותר. ממש לא מנסה לייצר פסאדה של איזה פלקט אושר מושלם כי באמת אין לי כזה.