עיצוב וטכנולוגיה

אתמול הזנתי שלושה אתרים חדשים שאני מאוד אוהב וגאה בהם לתיק העבודות שלי.

אחרי שהזנתי אותם, ריפרפתי על תיק העבודות שלי ופתאום קלטתי שיש לי בתיק העבודות גם אתרים בני 12 – 16! אתרים שעיצב ובנה בחור בין 40, יחסית בתחילת דרכו כמעצב גרפי ובונה אתרים עצמאי, לאחר עשור כשכיר בתחום ועם תאומות בנות שנתיים ברקע באותו הזמן.

הקטע המטורף פה הוא שהטכנולוגיה משתנה כל הזמן ומשפיעה דרמטית על הנראות של האתרים! אתר בן 15 ומה משול לאדם בן 115, בערך כמו להסתובב היום עם אייפון דגם 2.

מדובר באתרים שעוצבו ונבנו עוד לפני עידן הפייסבוק ובודאי לפני שהיתה התאמה לסמארטפונים! ומבחינתי יש משהו מרתק בהסתכלות על האתרים הללן…להתבונן ולראות את ההבדל וגם הדמיון בין המעצב שהייתי אז והיום.

לא מזמן יועץ עיסקי שהיה אצלי בפגישה שאל אותי למה אני עדיין מציג אותם בתיק העבודות בזמן שיש לי כל כל הרבה עבודות חדשות ועדכניות, אז אמרתי לו:
״כולם היו בניי, אני מאוד אוהב אותם וגאה בהם גם היום. שמח שיכולים לראות בתיק העבודות שלי את הקו הלינארי של התפתחותי כמעצב גרפי ומעצב ובונה אתרים, מתחילת דרכי (העצמאית) ועד היום.

"בנוסף," הוספתי "לטעמי חלקם הגדול למרות ההתיישנות הטכנולוגית, עדיין נראים נהדר, כמו כל יצירת אמנות שהיא בסופו של דבר על זמנית, (גם אם יש לה מגבלות טכנולוגיות)".

להקת נקמת הטרקטור:

עפרה פרלמן – תאטרון בובות:
http://www.ofraperlman.co.il

דב אלבוים – סופר, מגיש, עיתונאי:
http://www.dovelbaum.com

דפנה כהן זיו – מאמנת התפתחות אישית וזוגית:
http://www.bemeezoog.co.il

גלרם – חברת שמאות ימית:
http://www.galram.com/

כרמיאל – חברת הנדסה ובנייה:
http://www.carmiel-eng.co.il