אמנות האיפור

את מיכל הניג פגשתי לראשונה במעגל נטוורקינג עסקי 'שפע'. מודה שהיא סיקרנה אותי עוד לפני שהבבנתי במה היא עוסקת. זיהיתי מייד שילוב מיסתורי ולכאורה בלתי אפשר של כריזמה בטונות, ביישנות וחיוך כובש. לא התפלאתי לגלות שהיא אמנית איפור וציורי פנים וגוף. אחר כך כשהכרנו יותר, הבנתי שהיא גם מרצה על מדע, תודעה ויצירת מציאות רצויה, ושמחתי להשתתף בהרצאה המרגשת ומעוררת ההשראה שלה.

בפורים הקודם מיכל הגשימה לי חלום גדול ואיפרה אותי לסדרת תמונות הומאז' לדיויד בואי הענק שצילמה הצלמת גלי מרגלית. החוויה היתה נפלאה והתוצאה בהתאם. שמח לארח אותה בבלוג שלי לראיון קצרצר, בעיקר מקצועי אך גם קצת אישי. 


צילום: גלי מרגלית

היה רגע שידעת שתהיי אמנית איפור ומרצה?
תמיד נמשכתי לעולם האמנות מגיל קטן אהבתי להיות בחוג ציור ולצייר אבל מעולם לא תיארתי לעצמי שאהפוך למרצה.
כשהייתי קטנה הייתי שתקנית וחסרת ביטחון בצורה משוועת.
וגם בחיי הבוגרים היה לי פחד קהל נוראי והייתי פוחדת אפילו להביע את דעתי כשהייתי בחברה.
עד גיל 35 לא העזתי לדבר מול אנשים.
והיום זה מרגש אותי שזה התפתח לכיוון הזה ושמתחילת הקורונה יצא לי לעשות כבר יותר מ 30 הרצאות שקיבלו פידבקים נפלאים.

למה בחרת במקצוע הזה?
האינטראקציה עם אנשים מאוד כיפית וגם מרגשת
באיפור לאירוע או לצילומים, תמיד מתפתחת שיחה עם המאופרת ואני מתאימה את האיפור לציפיות שלה. ובסוף, הרגע הזה בו היא מביטה במראה, מחייכת ומרוצה מהתוצאה זה הרגע הכי כייפי שיש. לגרום לה לראות את עצמה באור אחר.
לפני שנים רבות איפרתי אימא של חתן, אישה מאוד יפה והיה לה חוסר סימטריה ניכר בעיניים. התעמקתי על איפור העיניים במשך זמן רב. כדי להשוות בניהן כמה שיותר. כשהביטה במראה, מאוד התרגשה.
למחרת בבוקר קיבלתי ממנה טלפון נרגש על כך שראתה את עצמה בצילום המגנט ואמרה לי ש 20 שנים לא ראתה את עצמה כל כך יפה. התרגשתי עד דמעות לשמוע אותה.


איפור עצמי, צילום: בני דוכובני, עריכה: ויקי מוצפי

בציורי פנים, אני מגשימה לילדים ולמבוגרים דמות שהם רוצים להיות או אוהבים וגם כאן הרגע מול המראה מרגש ביותר.
ביחוד השאלות, אם אפשר לישון עם האיפור כי הם כל כך אוהבים אותו ולא רוצים להוריד.
בעניין ההרצאות בחרתי להרצות כי יש לי טונות של ידע, מוטיבציה ואמונה לנטוע באנשים.
אני מרגישה שבאמצעותן אני עושה שינוי בתודעתם ובחייהם של אנשים.
בהרצאה על מדע תודעה ויצירת מציאות רצויה, אני מגוללת סיפור חיים מטלטל ויוצא דופן, כשלצדו חלומות מאוד מפתיעים שהתגשמו. ובמהלכה אנחנו מגלים תובנות וכלים מעולם המדע והתודעה. כאשר הכל מועבר באמצעות ציורי גוף מאוד מיוחדים.
ובתום ההרצאה יש לנו תרגיל ליצירת מציאות.

משתתפים רבים מההרצאה כתבו לי שהם הגשימו חלומות מדהימים בזכות ההרצאה, מישהי אמרה שעברה ריפוי בהרצאה, מישהי עשתה שינוי תעסוקתי בעקבות ההרצאה, מישהו דיווח שקיבל סכום כסף לא צפוי שבוע לאחר ההרצאה ומישהי אפילו סיפרה שמשהו בתודעה שלה השתנתה בעקבותיה למרות היותה סקפטית.
אין מרגש מזה.

הגעת עם המקצוע לאן ששאפת?
זה מדהים שכשהקמתי מחדש את העסק לאיפור וציורי פנים בעודי שכירה, לפני כ 11 שנים, אפילו לא חלמתי שהעסק יתפתח לכאלו כיוונים, לא חלמתי שאאפר ב'אח הגדול' בשתי עונות, שהעבודות שלי יפורסמו במגזינים ובערוצי חדשות בחו"ל, שאלמד מאפרים, ציורי פנים וגוף ושבכלל אהיה מסוגלת לעמוד מול קהל ולהרצות על נושאים של מדע ותודעה ולחבר אותם לציורי הגוף שלי.
אני בהודיה ענקית על הדרך שצעדתי בה והדברים המופלאים שהביאה איתה.


איפור ושיער – לפני ואחרי

מה החלום המקצועי הכי גדול?
וואו, החלום הכי גדול זה להגיע לבמת טד ובעצם לכמה שיותר אנשים בארץ ובעולם כי אני יודעת שההרצאה שלי יכולה ממש לעזור לאנשים.
חלום נוסף, להוציא לאור את הספר שלי שכתבתי לפני כמה חודשים, להפוך אותו לרב מכר ולנטוע תקווה ומוטיבציה בליבם של המון אנשים שירגישו שהכל אפשרי כנגד כל הסיכויים.

אם לא היית במקצוע הזה במה עוד היית רוצה לעסוק?
אולי שחקנית, מאז שלמדתי לעמוד מול קהל, התחלתי ממש לאהוב את זה. אין לדעת, לא פוסלת כלום כי כבר ראיתי שהכל אפשרי.


צילום: ויקי מוצאפי

***

מיכל הניג
אמנית, ציירת גוף ומרצה על מדע, תודעה ויצירתיות
052-5355933
 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *