אינטואיציה מעשית

פוסט אורח מאת: ניבי אוזן- מאסטרית NLP ומפתחת את שיטת "אינטואיציה מעשית" שנועדה לחיבור לנתיב היצירתי ופריצת דרך בקריירה של אומנים, מוסיקאים ויוצרים.

4 בבוקר.

לא מזמן הכרתי שכנה שגרה בבניין מולי. יש לה תינוק שסובל מבעיות שינה כבר תקופה ארוכה, ופתאום תוך כדי שיחה נופל לה האסימון, והיא אומרת לי- "רגע, אני מכירה אותך! את האישה שקמה ב-4 בבוקר, נכון? בשעה הזו יש רק חלון אחד מואר, והוא תמיד שלך, אני רואה אותך כל פעם יושבת, כותבת, כותבת, כותבת, נכון?".

אז כן, מי שמכיר אותי, ומסתבר שגם מי שפחות, יודע שאני קמה ב- 4 בבוקר. לא תמיד, לא כל יום, אבל הרבה.

ההרגל המשונה הזה התחיל מתוך אילוץ. הייתי אמא צעירה, עבדתי בטלוויזיה עד מאוחר, והיה את הספר ההוא שרציתי לכתוב, (אינשאללה בקרוב אסיים), שלא היה לי זמן אחר אליו.

גם אם הייתי מתפנה מהעיסוקים שלי לקראת 22:00 בלילה, לא באמת הצלחתי לשבת וליצור, המוח שלי כבר היה מטוגן מכל הצפות היום יום.
הבנתי שאם אני באמת רוצה להתקדם אני חייבת ליצור לי בועה משלי.

אחרי מחשבה החלטתי שהפיתרון הכי יעיל יהיה פשוט לגנוב עוד שעות מהיממה. אבל אני לא זוכרת למה ננעלתי דווקא על 4 בבוקר…

למה לא-5? למה לא 3? זו הייתה מין החלטה אינטואיטיבית כזו.
בדיעבד אני יכולה לספר, שמסתבר שלא המצאתי את הגלגל- הנזירים בטיבט קמים כמוני, גם בהודו, ובכלל, כמעט כל פרקטיקה רוחנית שמכבדת את עצמה ממליצה לקום לפני עלות השחר, לרוב ב -4. יש בשעה הזאת איזשהו קסם, אפילו הוקם עבורה מוזיאון…

בהתחלה רק לכוון את השעון ל4:00 נראה לי הזוי לגמרי… ועוד אשכרה לקום! אפילו הציפורים עוד לא הוציאו ציוץ…

אבל מהר מאוד גיליתי שאיכות החומרים של מה שייכתב בין 04:00-07:00 לא תשתווה למה שאעשה גם ביום שלם. אלו השעות בהן התובנות הכי עמוקות שלי הפכו למילים.

היום אני מבינה למה.

כניסה לזון יצירתי מחייבת כל מיני דברים, ואחד מהם הוא מינימום של הפרעות.

ב-4 בבוקר, אין מייל שחייבים לשלוח, אין כביסה שחייבים לעשות, אין ווטצאפים וכל מה שהשתמשתי בו בעבר כתירוץ. זו שעה קפואה, חסרת תנועה, כאילו מעבר לתחומי הזמן.

אגב, היום אני יודעת שהפרעות חיצוניות אלו רק סמלים להפרעות פנימיות, הרי ברגע שאנחנו עמוק בתוך הפלואו היצירתי, לא נישמע אפילו טלפון מצלצל.

הרבה פעמים זה הפחד מהדף הלבן, מהריק, ממה שאנחנו לא יודעים, שגורם לנו לברוח לבדוק מה מזג האוויר עכשיו בזימבבואה, מה חדש בפייסבוק, איזה דו"ח אני חייבת לשלם ממש ממש כרגע…

אין דבר שיותר מפחיד אותנו, מהלא נודע, וזה לא משנה אם זה ביצירה, בעסק או בזוגיות.

4 בבוקר אילצה אותי להתמודד.

4 בבוקר אילצה אותי להסתכל לפחד בלבן של העיניים וללמוד לצלול אל תוך הלא נודע לבד, עד שאני מתחברת לפלואו. אין ברירה, יש רק את זה.

ואם אנחנו כבר מדברים על זמנים ותיזמונים, לא סתם אני כותבת דווקא היום על 4 בבוקר.

עבור החולמים, עבור אלו שיש להם רעיון שהיו מתים להוציא לאור בשנת 2020, וזה לא משנה אם זה ספר, עסק או מיזם התנדבותי, אני רוצה להעביר מסר-

הזמן והאנרגיה שלנו מוגבלים, ולכן יש לנו 2 ברירות, או לעבוד על החלומות שלנו, או לעבוד עבור חלומות של אנשים אחרים.

לאף אחד לא יהיה שום אינטרס לדחוף אותנו לעבר החלומות שלנו. הם תמיד יראו קצת משונים, וחסרי סיכויי, בדיוק בגלל זה הם חלומות…

ולכן אם אתם מקבלים החלטה אסטרטגית אחת לשנת 2020 כדאי שזו תהיה זו-
לבנות לחלום חדר משלו.

והמקום הזה הוא קודם כל בלב, הוא הזמן שאנו מפנים לו מרצוננו החופשי.

זה לא בהכרח אומר שצריך לקום עכשיו ב-4 בבוקר, לא כולם חייבים להיות משוגעים כמוני.

אבל זה כן אומר לנעוץ את הזמן הזה ביומן, ולהתחייב. אפילו אם נתחיל רק משעה בשבוע, החלום זקוק לרחם, כדי שלאט לאט יגדל ויתרחב ויתפוס יותר מקום, עד שבאופן טבעי והרמוני, בלי יותר מידי דרמה, אפשר יהיה לשחרר הישן.

אני מאחלת לכולכם כניסה מזהירה לעתיד, שנה מהפנטת, מחשמלת, עם המון חלומות ממומשים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *