אחרי כל המדבר הזה

ערן צור בהופעה בספרייה העירונית קרית אונו, 19.3.2024

בערב חורפי של שלהי החורף בדרך להופעה של ערן צור בספרייה העירונית בקרית אונו, חשבתי לעצמי איך זה בשבילו להגיע להופעה בספרייה עירונית בסיום אחד הפיקים המשמעותיים בחייו המקצועיים שהחל בתחילת החודש עם סולד אאוט מטורף של חמישה הופעות רצופות בבארבי החדש של כרמלה גרוס ואגנר והסתיים במוצ"ש האחרון בהופעת מחווה נפלאה בהיכל התרבות שהפיק מוזיקלית והשתתף בנגינת באס ושירה לקורין אלאל.

ערן צור הוא אמן אמיתי ולא היה לי ספק שיתן את עצמו עד הסוף גם מול 150 איש בספרייה המפוצצת בקהל אוהד וכך אכן היה. לא רק שנתן את עצמו אלא הביא איתו בהפתעה של הרגע האחרון גם את רם אוריון בגיטרות ושי ברוך בתופים שיחד איתו על הבס, מרכיבים טריו רוק נהדר ומהודק שחורך את הבמות שנים יחד.

את ההופעה פתח כחימום הרכב (חלקי) של "פרוייקט גיסנו" בהובלת אסי הירשפלד מנהל הספרייה עם "חתולה פוליטית", "הטינופת משחררת", ו"בושה". גם אם הקהל לא הכיר את השירים הם בהחלט הכניסו לאווירה של רוק גיטרות משחרר לקראת המנה העיקרית.

חייב לומר כמה מילים על אסי הירשפלד מנהל הספרייה ומוזיקאי וגיטריסט בעצמו שלקח ספרייה מנומנמת בפרבר בורגני והפך אותה להיכל רוק וסטנד אפ מדליק שמארח באותו חודש את עמיר לב, פיטר רוט, דרור קרן, ערן צור, דנה ברגר ועידן אלתרמן. שאפו ענק.

בסיום החימום עלו צור וההרכב לבמה לקול מחיאות כפיים נלהבות ופתחו עם "תכלית בתחתית", אחד השירים היפים שלו לטעמי, צור שממעט לדבר בין השירים הדגיש שלא יוותר לקהל על "שירה משותפת בחלקים מהשירים המוכרים" ומשם שייט לכל התחנות המשמעותיות ברפרטואר המפואר שלו עם "המסלול המואר", "הוא והיא", "ערב ב' כסלו", "בעין הסערה", "קיץ", "כרמלה גרוס ואגנר", "פרפרי תעתוע" ו"בלילות של ירח מלא".

בין לבין הפתיע עם מחווה לרם אוריון הגיטריסט שלצידו (ואקס נושאי המגבעת) בקאבר ל"הבא בתור הוא סוס", ואפילו "בדידותי" של טאטו לא נשכח. לקראת הסיום הגיע "פרח שחור" אותו הקדיש לכל מה שאנו עוברים בשנה האחרונה וכמובן "תמונה אימפרסיוניסטת".

ההופעה נחתמה בהדרן עם ביצוע מהודק ל"עלבון" של להקת האם כרמלה גרוס ואגנר ו-Rush time ("אחת שתיים שלוש אני אחשוורוש") כמחווה מחוייכת לפורים שבפתח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *