אביהו מדינה חתן פרס ישראל

מתרגש מאוד,

אביהו מדינה לקוח יקר שלי ואחד היוצרים המשפיעים על התרבות בארץ, הוא חתן פרס ישראל לזמר העברי לשנת תשפ"ב על יצירתו ותרומתו לעולם התרבות הישראלי.

את אביהו הכרתי באופן אישי לפני שלוש שנים כשעבדנו יחד על האתר הרשמי שלו שזכיתי לעצב ולבנות. בשבועות של תהליך יצירת האתר נפגשנו מס' פעמים והיו לנו שיחות מרתקות על תרבות ומוזיקה. גיליתי אדם של אמת עם עברית נפלאה, סקרנות, פתיחות, צניעות וכמובו המון כשרון.

האתר הרשמי של אביהו מדינה שזכיתי לעצב ולבנות:
https://avihumedina.com

להלן מקבץ ברכות של מנהיגי המדינה לכבוד קבלת פרס ישראל:

ראש הממשלה, נפתלי בנט, ברך היום (ג׳), 15 במרץ 2022, י"ב באדר ב׳ תשפ"ב, את הזמר, היוצר, המשורר והמלחין אביהו מדינה על בחירתו כחתן פרס ישראל בתחום הזמר העברי.

דברי רה"מ:

"אביהו מדינה הוא גיבור ישראל, שיצירותיו הפכו ברבות השנים לנכסי צאן ברזל בתרבות הישראלית.

"הפרח בגני", "כינור דוד", ו"שבחי ירושלים" הם רק חלק מהשירים הנפלאים שהכניס לפסקול חיינו.

אביהו פילס את הדרך, בנחישות ובנועם, והביא את הזמר הים-תיכוני אל מרכז הבמה הישראלית.

לפני כמה שנים, הענקתי לו את פרס שר החינוך לתרבות יהודית. כמה מרגשת הבשורה על הבחירה בו לקבלת פרס ישראל בתחום הזמר העברי. אני מברך את שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא-ביטון, ואת ועדת הפרס על בחירה מוצדקת מאין כמוה.

מברוק, אביהו".

***

שר התרבות והספורט חילי טרופר:

"זכייתו של אביהו מדינה בפרס ישראל לזמר עברי מרגשת ומשמחת! אביהו הוא זמר ופזמונאי חשוב ומוערך ששיריו וקולו הייחודי הפכו לחלק משמעותי בתרבות המוזיקה הישראלית. אביהו התבלט בבחירה שלו לחבר בין מוסיקה ישראלית עכשווית לבין המסורת היהודית והשורשים התרבותיים שלו. אני שולח ברכות חמות לאביהו היקר על הזכייה בפרס החשוב"

***

שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, מודיעה:

חתן פרס ישראל בתחום הזמר העברי לשנת תשפ"ב הוא היוצר, המשורר, המלחין והזמר אביהו מדינה.

שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון מודיעה היום (ג') כי היוצר, המשורר, המלחין והזמר אביהו מדינה הוא חתן פרס ישראל בתחום הזמר העברי לשנת תשפ"ב. ועדת הפרס התכנסה בראשותו של מר יהורם גאון, ובהשתתפותם של החברים: מר יוריק בן דוד, גב' חמוטל בן זאב – עפרון ומר יאיר ניצני

הוועדה ציינה בנימוקיה כי: "פרס ישראל בתחום הזמר העברי לשנת תשפ"ב מוענק ליוצר, המשורר, המלחין והזמר אביהו מדינה שהביא לפריצת דרך משמעותית במוסיקה הישראלית, על יצירתו המשובחת והאיכותית ומאבקו העיקש ורב השנים".

עוד ציינה הוועדה כי "אביהו האמין כי חופש הביטוי, חופש היצירה וחופש העיסוק הן מסוג הזכויות והחירויות שחובה להילחם עליהן על מנת לבסס תחושת שייכות ושותפות לכל זרם תרבותי בחברה הישראלית הדמוקרטית המתהווה.
את מרבית זמנו הקדיש אביהו למען פיתוחו וביסוסו של סגנון המוסיקה הישראלית הנובע מתוך שורשים יהודיים מסורתיים ותרבותיים"

מן התקשורת:

פרס ישראל בתחום הזמר העברי לאביהו מדינה

מאיה כהן | 15.3.2022 | ישראל היום

שרת החינוך הודיעה כי היוצר הוותיק ומחלוצי המוזיקה הים-תיכונית יקבל ביום העצמאות הקרוב את הפרס הכי יוקרתי בישראל…להמשך קריאה >>

***

אביהו מדינה יקבל את פרס ישראל בתחום הזמר העברי

רן בוקר, תמר טרבלסי חדד | 15.3.2022 | Ynet

בנימוקיה ציינה ועדת הפרס, בראשותו של הזמר יהורם גאון, כי המלחין הביא "לפריצת דרך משמעותית במוזיקה הישראלית"…להמשך קריאה >>